בצעד מפתיע, משתמשי Galaxy Note 3 ששידרגו לגרסת האנדרואיד החדשה, האנדרואיד 4.4 קיטקט גילו להפתעתם כי אביזרים שרכשו למכשיר לא יעבדו. כך לפי דיווחים ב-XDA, שימוש בכיסוי חכם S-View שלא מתוצרת סמסונג לא יזהה כאשר הכיסוי נסגר ולא יעבור למצב המתאים.

כך נראה כי עדכון הקיטקט הוסיף בדיקה מול שבב המושתל בתוך הכיסוי, ואם הוא לא שם סגירתו פשוט לא תעבוד. בין השמות שהוזכרו היא חברת Spigen המייצרת כיסויים חכמים למכשירי ובאביזרים נוספים וככל הנראה היא לא היצרנית היחידה שאביזריה לא יעבדו לכל מי שישדרג את המכשיר לגרסת האנדרואיד האחרונה.

זה מאשר כי סמסונג החלה להוסיף הגבלה לאביזרים השונים ומגבילה את האפשרויות של המשתמש לעבוד עם היכולות השונות במכשיר, צעד תמוהה במיוחד לאור ההגבלות השונות שנוספו לאחרונה כמו נעילת סים לפי אזור ומגבלות האבטחה שמוסיף יישום ה-Knox.

הפתרון שמצאה הקהילה נכון לעכשיו היא להשתמש במודול ייעודי של Xposed (כאן), זאת בהנחה שכבר שהמכשיר נפרץ להרשאות רוט.

עדכון: סמסונג פרסמה הצהרה האומרת כי למרות שהיא ממליצה על שימוש באביזרים מקוריים, אין קשר בין הדברים וכי עדכון האנדרואיד 4.4 אינו משפיע על אביזרים צד שלישי. ואנחנו שואלים, אם לא כך הדבר, אז כיצד תיקון של תוכנה פותר זאת? (תודה לגולש רן).

Galaxy Gear על Nexus 5
באופן אירוני ובסמוך לדברים אלה פורסם כי משתמש XDA בשם pcelli הצליח להפעיל את השעון החכם Galaxy Gear החדש של סמסונג על מכשיר ה-Nexus 5 שברשותו בצורה כמעט מלאה. הוא עשה זאת על ידי התקנה ידנית של היישום הייעודי של השעון בתהליך מעט מורכב. כזכור, השעון של סמסונג אינו פועל באופן רשמי עם מכשירים אחרים מלבד ה-Galaxy S3, S4 וה-Galaxy Note 3. באם זה פועל כראוי, יש כאן פריצת דרך מעניינת שאולי תסלול את הדרך להפעלת השעון על מכשירים נוספים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.