מותג הטלפונים החדש ZUK של לנובו (Lenovo) עושה דרכו גם מחוץ לגבולות סין: החברה תתחיל למכור באירופה את הדגם הראשון שלה, Z1 שהוכרז בחודש אוגוסט האחרון. המכירה תבוצע בנוהל של קנייה ישירה דרך eBay.

המכשיר כזכור מציג מפרט לא רע בכלל בעבור מחירו: הוא מגיע עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD, מערכת על שבב Snapdragon 801 המכילה ארבע ליבות, זיכרון עבודה בנפח 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי של 64 ג'יגה-בייט. המצלמה הראשית מצוידת בחיישן סוני בגודל 13 מגה-פיקסל עם מייצב תמונה אופטי, והמצלמה הקדמית היא בגודל 8 מגה-פיקסל. בנוסף, למכשיר סוללה בהספק גדול יחסית של 4,100 מילי-אמפר/שעה, סורק טביעות אצבע, חיבור USB Type C, כניסת סים כפול ותמיכה ברשתות דור רביעי (כולל ישראל).

מלבד מחירו, גולת הכותרת היא מערכת ה-Cyanogen OS המגיעה כאן בגרסה 12.1 המבוססת על אנדרואיד בגרסה 5.1, כך שיש תמיכה בעדכונים רציפים על ידי צוות הרום הפופולרי. החסרון היחיד הוא כנראה שבב ה-Snapdragon 801 שהוביל את שוק הטלפונים ב-2014 במכשירים כמו Desire Eye, Xperia Z3 ועוד.

מחירו של ה-ZUK Z1 עומד על 280 יורו באירופה או 299 דולר באתר Everbuying (לאחר הזנת הקוד ZUKZ1), זאת כמחיר השקה ולאחר מכן הוא יעלה כ-80 דולר יותר.

Zuk z1

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.