אחרי הרכישות הגדולות של פייסבוק (Facebook) מגיע האיחוד: לפי דיווחים, מנכ"ל פייסבוק מארק צוקרברג מעוניין לאחד את כל שירותי ההודעות של החברה לכדי פלטפורמה אחת גדולה.

על פי המידע שהופיע ב-New Your Times, צוקרברג הקים צוות פיתוח מאוחד השייך לשלושת השירותים השונים שבבעלות החברה – וואטסאפ (WhastApp), אינסטגרם (Instagram) ומסנג'ר (Messenger). הצוות נועד כדי לפתח פלטפורמה אחודה אחת שתאפשר קשיוריות בין השירותים השונים.

לפי המסתמן לא מדובר כרגע על איחוד השירותים השונים, אלא פתרון לכך שמשתמש מפלטפורמה אחת יוכל לתקשר עם משתמש מפלטפורמה אחרת. כך למשל מי שברשותו חשבון וואטסאפ בלבד, יוכל לשוחח עם משתמש שבבעלותו חשבון פייסבוק או אינסטגרם.

אם המהלך יבשיל, מדובר בפתרון רחב שיגדיל את מעורבות המשתמשים ויגרום לצמיחה במגוון הפלטפורמות. הדבר יקל על התקשורת בין המשתמשים אבל וודאי יעלה דאגות בכל הקשור לפרטיות. כך או כך מדובר בשינוי שמתוכנן להגיע בשנה הבאה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.