אחד הדברים שבגוגל (Google) מאוד לא אוהבים הוא שמערכת ההפעלה שלה למכשירים ניידים, אנדרואיד (Android), מוצעת על ידי היצרניות השונות לאחר שינויים רבים למדי בממשק לעומת הגרסה שהיא מציעה. זה כמובן קורה בשל האפשרות הניתנת ליצרניות להתאים את מערכת ההפעלה, ולבנות עבור הלקוחות שלהן ממשק משתמש אישי. לטעמה של גוגל, זה פשוט הגיע למקום רחוק מדי. בחברה אם כן בטח שמחו לשמוע את ההודעה של ZTE, יצרנית הטלפונים הסינית, שהיא מצטרפת דווקא למגמה הפוכה ומתעתדת לשלב במכשיריה הבאים את הממשק החדש Google Now Launcher.

המכשיר הראשון של ZTE שיציע את ממשק הבית של גוגל יהיה ה-Blade Vec 4G שיושק בהונג קונג עוד השבוע. כתוצאה מכך ייהנו המשתמשים משלל התכונות של המשגר המדובר: ממשק משתמש ויזואלי ומושך המציע מסכי בית מותאמים אישית, הפעלה מהירה וזורמת, מידע מותאם אישית המבוסס על כרטיסיות Google Now ומגוון פקודות קוליות.

"הקשר החזק של ZTE עם הטכנולוגיות של גוגל וקוואלקום (Qualcomm) עומד בקנה אחד עם ההתמקדות שלנו בפיתוח מכשירים לשוק הבינוני שיש להם פונקציית לשליטה קולית עשירה, לצד פתרונות מולטימדיה", הסביר זנג קיוזהונג, מנכ"ל חטיבת ההתקנים הניידים של ZTE. "חברת ZTE תמשיך לשאוף לפריצת גבולות חדשים ותביא ללקוחותיה את החוויה העדכנית ביותר שטכנולוגיה ניידת יכולה להציע".

כאמור, נראה שיותר ויותר יצרניות מבינות כי תם עידן הממשקים המותאמים אישית בהם הן אהבו כל כך להשקיע. משתמשים רבים מאסו בממשקים הזוחלים, אלו שלעיתים ממותגים בצורה מוגזמת, שגם מפריעים לא אחת לעדכון הגרסאות של אנדרואיד. סדרת מכשירי הנקסוס וגרסאות ה-Google Play של מכשירי דגל שונים, רק זוכים לאחוזי מכירות הולכים וגדלים, ונראה כי אוהדי מערכת ההפעלה הזו מתחילים להעדיף את האנדרואיד הבסיסי שמציעה גוגל.

קרא עוד:  גוגל רוצה למנוע בלבול ומבלבלת עוד יותר את משתמשי Photos ו-Drive