פרויקט מימון ההמונים Project CSX של היצרנית הסינית ZTE, הופסק ונסגר, כך לפי ההודעה הרשמית בעמוד הפרויקט. הסיבה: סכום הגיוס נמוך מהיעד שנקבע.

בהודעה על ביטול הפרויקט השאירה ZTE מקום להחזרתו, זאת לאחר שציינה כי תבצע הערכה מחדש ותערוך במכשיר שינויים על סמך הביקורות שהוצגו בידי הקהל: "בהתבסס על המשוב שקיבלנו מהגולשים ב-Kickstarter ובפורום הקהילה שלנו, החלטנו להפסיק את הקמפיין. עם זאת, זה לא אומר שהפרויקט נגמר."

בפרויקט Project CSX הצליחה ZTE לגייס 36,245 דולר בלבד מתוך הרף של 500,000 דולר שנקבע למימון הטלפון ZTE Hawkeye. על פי ההשערות, נראה כי הסיבה לגיוס דל זה נובעת מהעובדה כי מפרטו, אשר נקבע בידי החברה ומכוון אותו לשוק הביניים ומטה, לא ענה על ציפיותיו של הקהל אשר מצידו ציפה למפרט המיועד לשוק הגבוה וטען כי הוא אינו מצדיק את ה-199 דולר (כ-736 ש"ח) שהיו צפויים להיגבות בעבורו.

כזכור, ZTE Hawkeye הציע מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית 1080p, והוא היה אמור להתבסס על Snapdragon 625 של קוואלקום (Qualcomm) המונה שמונה ליבות לצד השבב גרפי Adreno 506. בנוסף, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 3 ג'יגה-בייט וזיכרון האחסון בנפח 32 ג'יגה-בייט, ומעבר לכך מצלמתו האחורית בעלת חיישן כפול של 13 ו-12 מגה-פיקסל ומצלמתו הקדמית בעלת חיישן 8 מגה-פיקסל. לבסוף נאמר כי סוללתו בנפח 3,000 מיליאמפר/שעה והוא יריץ אנדרואיד (Android).

קרא עוד:  מתקפלת: סמסונג דוחה את השקת Galaxy Fold

תחילתו של הפרויקט בחודש ינואר 2016, כאשר ZTE הודיעה כי תשיק מכשיר שכל תכונותיו יבחרו בידי הקהל הרחב. לאחר מכן הוחלט כי שמו יהיה Hawkeye והוא יכלול שתי תכונות מיוחדות: הראשונה היא מעקב אחר עיני המשתמש לצורך שליטה במסך והשנייה היא שימוש בכיסוי דביק כדי למנוע החלקתו גם במצב מאונך. כעבור שנה, היא הכריזה על פתיחת פרויקט מימון ההמונים בשם Project CSX לצורך השקת המכשיר.

ZTE צפויה לשפר את המפרט ולדחות את מועד ההשקה שתוכנן במקור לספטמבר 2017, כאשר היא תמשיך ותעדכן את עמוד הגיוס המקורי. עבור אלו שתרמו כספים, מדיניות אתר קיקסטרטר (Kickstarter) קובעת כי אינם יחויבו וכספם יוחזר.