ZTE, יצרנית הסלולאר הרביעית בגודלה בסין, הכריזה רשמית על דור חדש למכשירי הדגל של החברה. המכשירים החדשים, אשר ממשיכים את קו מוצרי ה-Nubia יהיו Nubia Z5S ו-Nubia Z5 mini. המכשירים הקודמים בסדרת ה-Nubia זכו להצלחה רבה בסין וגם מבחינה עולמית, מה שדחף את חברת ZTE להביא יכולות תקשורת מתקדמות אשר מאפשרות למכשירים לפעול בכל המדינות ללא הגבלת תדרים .

ה-Nubia Z5S הוא הדגם החזק והיוקרתי יותר בסדרה. הוא מצויד במסך 5 אינץ' ברזולוציית FHD מבית שארפ (Sharp) שהינה מיצרניות מסכי ה-IPS המובילות, שמסכיה משובצים במכשירים רבים. את הטלפון מניע מעבד ה-Snapdragon 800 הידוע של קוואלקום (Qualcomm) בתדר עבודה של 2.3 ג'יגה-הרץ, שמלווה בזיכרון עבודה בנפח של 2 ג'יגה-בייט וזיכרון אחסון בנפח שחל 16/32 ג'יגה-בייט.

ה Z5S Nubia מגיע עם מצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסלים ומצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסלים. המצלמה האחורית היא גאוותה של ZTE. למצלמה מפתח צמצם של F/2.0 ומייצב תמונה אופטי שזהה לזה שנמצא בשימוש ב-G2 של LG. יש לה יכולת צילום וידיאו ברזולוציית 4K (כלומר, 3,840×2,160 פיקסלים) בדומה -Note 3 של סמסונג (Samsung). בנוסף משתמשת המצלמה בטכנולוגיה ייחודית בשם NeoVision בגרסה 3 אשר שולטת באיזון הלבן, מאפשרת מיקוד עצמאי אוטומטי ומשתמשת בשיטת מדידת אור של ריבוי נקודות עם טכנולוגית נעילה מתקדמת. כל התכונות הללו אמורות להתבטא באיכות תמונות שטרם נראתה, לטענת ZTE.

קרא עוד:  מצב צילום לילה ייעודי יגיע למכשירי ה-Galaxy S10 בעדכון קרוב

בצד האודיו ZTE ציידה את ה-Nubia ביכולת פענוח/קידוד Dolby+dts audio ויכולת לניגון קבצי Loosless הישר מהקופסה ואלו חדשות טובות לאודיופילים שבינינו.

אחת המגמות החמות כיום בשוק הסלולאר הוא ציוד טלפונים בעינית אינפרה-אדום אשר מקנה למכשיר יכולות של שלט אוניברסלי. ראינו את זה ב-HTC ONE ולאחר מכן ב-G2 וכעת ב-Z5S. ב-ZTE טוענים כי תוכנת השלט תכסה עד 98% מהמכשירים האלקטרונים שיש בבית ואת 2% הנותרים ניתן יהיה לתכנת באמצעות אפליקציה ייעודית אשר תגיע עם המכשיר.

בתחילת הידיעה ציינו שסדרת ה-Nubia זכתה להצלחה מחוץ לגבולות סין, והדבר דחף את ZTE ליצור מכשיר אשר יפעל בכל העולם. ה-Z5S מגיעה עם טכנולוגית תקשורת הנקראת FULL CNC שמאפשרת למכשיר לתמוך בעד 40 תדרים, 14 ישירות מהקופסה והשאר יתווספו באמצעות תוכנה. בנוסף המכשיר יתמוך המכשיר בשני תדרי 4G הנפוצים. את קפיצת המדרגה בתקשורת רואים גם ב-WiFi: המכשיר מצויד אנטנה כפולה עבור התדרים 5G+2.4G ותמיכה בתקן 802.11ac המתקדם, עליו נטען למהירות העברת מידע שגבוהה עד פי שלוש מתקן n הסטנדרטי כיום.

Nubia_Z5_Mini

ה-Z5 mini, האח הצעיר במשפחת ה-Nubia, מגיע בגוף דקיק יחסית של 7.6 מ"מ ומשקל קליל של 120 גרם. בכדי שניתן יהיה להצמיד אליו תג מחיר נמוך המכשיר מגיע עם מספר פשרות, אך עדיין מדובר במכשיר מרשים למדי מבחינת מפרט. המיני מצויד במסך 4.7 אינץ' ברזולוציית 720p, והמעבד שלו הוא ה-Snapdragon 600  במהירות שעון של 1.7 ג'יגה-הרץ. המפרט כולל בנוסף 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, את אותה מצלמת 13 מגה-פיקסלים שמשולבת באח הגדול אך ללא מייצב התמונה האופטי, ומצלמת 5 מגה-פיקסלים קדמית.

קרא עוד:  וואווי תכריז בשבוע הבא על Honor 20i עם מצלמת 32 מגה-פיקסל מקדימה

בניגוד לאח הגדול ה-Nubia Z5 mini יגיע במבחר צבעים, כולל אדום, תכלת, צהוב, ירוק ולבן, למי שהדבר עושה אסוציאציה של iPhone 5c, צודק .

המכשירים יהיו זמינים להמנה מוקדמת החל מה-26 בנובמבר, כאשר מחיר גרסת ה-16 ג'יגה-בייט של ה-Nubia Z5S יהיה 328 דולרים, ואילו של גרסת ה-32 ג'יגה-בייט 567 דולרים. המיני בנפח של 16 ג'יגה-בייט יעלה 246 דולרים, וגרסת ה-32 ג'יגה-בייט 384 דולרים.

כתב: יגאל בר