זופו (ZOPO) הסינית תהיה החברה הראשונה בעולם שתתחיל למכור טלפון המבוסס על ה-MTK6592, המערכת על שבב של מדיה-טק (MediaTek) שבנויה על 8 ליבות שיכולות לפעול בו זמנית. במידה-טק אף מכנים את המערכת על שבב הזו – הראשונה באמת בעלת שמונה ליבות.

מדיה-טק אמורה להשיק מחר, ב-20 לחודש, את המערכת על שבב שלה באופן רשמי, וכבר למחרת ניתן יהיה לרכוש בחנות של זופו את ה-ZP1000 שמבוסס עליה.

zopo_zp1000_2בדף החנות כבר ניתן למצוא תמונה של המכשיר המדובר. החברה מתכוונת להפיץ בהתחלה 5,000 יחידות בלבד של המכשיר, אבל להבדיל מהרבה חברות סיניות שמוכרות קודם כל לשוק המקומי, היא תציע את הכמות המיועדת לכל מי שיספיק לרכוש את המכשירים מכל חלקי העולם. המדיניות של החברה לגבי המכשירים הנוכחיים שלה היא משלוח חופשי, ומעניין יהיה לראות אם זה יהיה כך גם במקרה הנוכחי.

כך או כך, לפי הפרטים הידועים מדובר בטלפון עם מסך IPS בגודל 5 אינץ' שמציע רזולוציית HD מלאה ועם 5 נקודות מגע. שמונה הליבות אמורות לפעול במהירות של 1.7 ג'יגה-הרץ. הוא מצויד ב-2 ג'יגה-בייט זיכרון, 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי, מצלמה אחורית של 13 מגה-פיקסלים ומצלמה קדמית של 5 מגה-פיקסלים. השבב הגרפי הוא PowerVR SGX 544MP. יש גם אפש'רות להרחבת זיכרון עד 32 ג'יגה-בייט נוספים וכן תמיכה בסים כפול.

מבחינת קישוריות הוא תומך ב-LTE, דור שלישי, GPS, תקשורת WiFi עד 802.11n וגם ב-WiFi Direct. יש גם תמיכה בבלוטות' 4.0. מערכת ההפעלה היא אנדרואיד (Android) בגרסה 4.3.

קרא עוד:  סמסונג תשיק מהדורה אולימפית של Galaxy S10 Plus

המחיר יפורסם ככל הנראה רק ב-21 בחודש, בחנות עצמה.

ויש גם סרטון שמציג אותו, למרות שיש בו כמה טעויות…

http://www.youtube.com/watch?v=eMvWA7bHEVs

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.