היצרנית הסינית Zopo אמנם צעירה בעולם הסמארטפונים, אך נראה שהיא ניצחה במירוץ בתחום המעבדים. Zopo היא הראשונה בעולם שמוציאה טלפון חכם עם מעבד עשר ליבות (Deca-Core) וזהו מכשיר ה-Speed 8. החברה הכריזה על המכשיר במסגרת תערוכת הסלולר העולמית, MWC 2016, המתקיימת בימים אלה בברצלונה.

Speed 8 כולל מסך 5.5 אינצ'ים ברזולוציית 1080p ומארז מתכתי. תחת המארז ניתן למצוא את ערכת השבבים Helio X20 של חברת מדיה-טק, עם מעבד הכולל עשר ליבות לצד זיכרון עבודה (RAM) של 4 ג'יגה-בייט ונפח אחסון פנימי של 32 ג'יגה-בייט הניתן להרחבה. למכשיר סוללה בהספק 3,600mAh והיא תומכת בטכנולוגיית הטענה מהירה.

המצלמה ברזולוציה של 21 מגה-פיקסל, עם מפתח צמצם f/2.2 וחיישן IMX230 של סוני. למצלמה הקדמית רזולוציה של 8 מגה-פיקסל. גם בקידמת המכשיר וגם מאחוריו נוכל למצוא מבזק. עוד מאחורי המכשיר נמצא קורא טביעות האצבע ושקע הטעינה הוא מסוג USB Type-C.

עוד בשנה שעברה, בתערוכת MWC 2015, ראינו דגמים שונים של החברה ואף התבשרנו כי זו צפוייה להנחית כמה מהם גם בישראל. עם זאת, עוד מעטים הפרטים בכל הנוגע ל-Speed 8 ולעת עתה נאמר ל-TGspot כי המכירה צפויה להתחיל בישראל בסוף חודש מרץ כאשר מחירו מעבר לים יעמוד על כ-300 דולר.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.