יצרנית המכשירים הסינית זופו (Zopo), שעל כניסתה לשוק הישראלי פרסמנו ביריד הסלולר שנערך בתחילת החודש, מתכננת להשיק בקרוב שעון חכם ראשון.

השעון, שפרטים לגביו הגיעו אלינו לראשונה, יכונה בשם זד וואץ’ או זי וואץ’ (Z-Watch) ויכלול מסך מגע עגול ומראה דומה מאוד ל-Moto 360. התמונה שעלתה לרשת רומזת על העיצוב, בה ניתן להבחין במסגרת בצבע זהב, כך שניתן להסיק כי מדובר בשעון בגימור מתכתי. בנוסף, בהברה של התמונה הבחנו ברצועת עור, רצועה ברוחב קטן יותר מאשר השעונים המתחרים.

בידנו פרטים רבים שאת חלקם אנו מנועים מלפרסם בשלב זה, אך מה שכן ניתן לומר הוא שהשעון יתמוך הן בחיבור למכשירים מבוססי אנדרואיד והן למכשירי אפל הרצים על iOS, הוא יכלול מד דופק ושלל היכולות המוכרות של שעונים חכמים אחרים כמו התראות, מענה וחיוג לאנשי קשר, אפליקציות ועוד, ויציע ממשק עשיר של אפשרויות ועיצובי שעון.

השאלה המתבקשת היא האם השעון ירוץ על מערכת ה-Android Wear או לא, והמידע הזה עוד לא פורסם, אך בשל תמיכתו ב-iOS אנחנו מניחים שהסיכוי לכך הוא נמוך, אם כי ייתכן והיכולות הרבות של השעון יתעלו על החיסרון של מערכת ההפעלה, או שמא מדובר בפלטפורמה פתוחה אחרת המספקת אלטרנטיבה חדשה לזו של גוגל.

כך או כך זופו צפויה להכריז על השעון בקרוב מאוד, כאשר מחירו עוד לא ידוע. פרטים נוספים נפרסם כאן בקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.