שלושה אתרים שהפיצו גרסת קודי (Kodi) המשלבת תכנים פיראטיים ומפר זכויות יוצרים, נסגרו והוסרו מהרשת, זאת בהתאם להסכם פשרה שהושג בין ארגון זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) לבין בעלי האתרים לאחר התביעה שהוגשה בשבוע שעבר.

ההסכם קובע כי שלושת האתרים – Abeksis.com של אבי אבקסיס, kodiwizardil.net של תומר חיימוביץ ו-kodi-senyor.co.il – יורדו מהרשת לאלתר ויפסיקו את פעילותם. במידה והאתרים יחזרו לפעול ויפרו את הסכם הפשרה, אשר קיבל של תוקף פסק דין, הם צפויים לקנס של 100 אלף שקלים.

בניסיון כניסה לאותם אתרים, מתקבלת הודעה הבאה: "האתר שנכנסת אליו הוחשך עקב היותו מפר זכויות יוצרים. מפעיליו נקנסו על ידי בית המשפט ועל כן הוא חדל לפעול! מי שמשל את המחיר כתוצאה מהפרת זכויות יוצרים הם הציבור הישראלי, התרבות הישראלית ופרנסתם של היוצרים. אל תתנו ידכם להורדת והעתקת סדרות וסרטים, את תתנו ידכם לגניבה וגזל, לסיוע להבנת הון והעלמת מס ואל תהרסו את פרנסתם של היוצרים והשחקנים. גלישה באתרים לא חוקיים עלולה לאפשר פריצה לרשת הביתית ולסכן את פרטיותכם וביטחונכם."

ההודעה כפי שמוצגת בגלישה לאתרים שנסגרו

לפי ההסכם שהושג בין שני הצדדים ביום חמישי, הוחלט כי הנתבעים ישלמו עשרות אלפי ש"ח כפיצוי. התביעה, שהוגשה, התייחסה בין היתר למנהלי אתרים בהפצת תוכנת קודי הכוללת הרחבות מפרות המאפשרות צפייה פיראטית בתכנים מוגני זכויות יוצרים, ובין היתר הרחבות אשר העבירו שידורים לינאריים של ערוצי טלוויזיה ללא הרשאה. הטענה הייתה כי אותם אתרים מעודדים ומסייעים להפיץ עותקים מפרים, לרבות בדרך של הפצת מכשירי הזרמה (סטרימינג) לרשות הציבור, המותאמים באופן פרטני לצריכת תכנים מפרים תוך הפרת זכות יוצרים.

קרא עוד:  מנויי Apple Music יכולים להאזין למוזיקה מעתה היישר מהדפדפן

ארגון זיר"ה מסר שהוא רואה בסגירת האתרים "עוד ניצחון במאבק מול התוכן הפיראטי ברשת האינטרנט ובשמירה על היוצרים והתוכן הישראלי. כל יוצר ואיש מקצוע העובד בתעשייה יכול לראות בהחלטה זו כשומרת על פרנסתו, ומשמרת את מקום העבודה שלו ושל עשרות אלפי משפחות". הארגון מתחייב כי ימשיך במאבק באתרים ובאנשים אשר מעודדים ומסייעים לצריכת תוכן מפר זכויות יוצרים.