ארגון זכויות היוצרים הישראלי זיר"ה, חסם את הגישה לאתר סאבסנטר (subcenter), הנחשב לאתר הכתוביות הגדול בישראל ובין הבודדים שנותרו לאחר המלחמה שהכריז הארגון כנגד האתרים המפיצים תכנים פיראטיים.

סאבסנטר נחסם זה מכבר בחודש שעבר  ובניסיון כניסה לאתר מוצגת ההודעה כי "אתר זה הינו מפר זכויות יוצרים. בהתאם להחלטת בית המשפט המחוזי בחיפה בת.א. 32988-09-17 זיר"ה (זכויות יוצרים ברשת האינטרנט) בע"מ נ' פלוני אלמוני הגישה לאתר זה נחסמה."

מדובר בהחלטת בית משפט מחודש נובמבר האחרון אשר כולל גם את אתר movix.me, hadlafa.net ו-sparo.pw וכן כתובות הנספחות של סאבסנטר (subscenter.info, subscenter.org, ו-subs.center) בו הוסכם כי מכיוון שלא ניתן להביא לתביעה את בעלי האתרים, תיחסם הגישה אליהם מישראל על ידי ספקיות התקשורת.

ההודעה המוצגת בכניסה לאתר סאבסנטר

משמעות הדבר היא כי גולשים מישראל אשר ינסו לגלוש לאתרים הללו יקבלו את ההודעה כי האתר חסום בשל הפרת זכויות יוצרים. עם זאת, מכיוון שמדובר בחסימה מקומית, שרתי חלק מהאתרים עדיין זמינים לגלישה מחו"ל, ועל כן בחלקם מוצגת הודעה שיש להחליף את כתובת ה-DNS המקומית במחשב או לגלוש דרך שירותי פרוקסי (Proxy) המסתירים את המיקום.

כפתרון זמני סאבסנטר פתחו כתובת נוספת בכתובת subabi.net, זאת עד אשר יוצא צו משלים שייחסום גם את הכתובת הזו. עם זאת בימים האחרונים הוא סובל מחוסר זמינות. מבין אתרים שנותרו עוד פעילים הם screwzira.com ו-wizdom.xyz.

ארגון זיר"ה רשם מספר הצלחות בשנה אחרונה, לאחר שכבר סגר את אתר הכתוביות טורק וכן פגע אנושות באתרי קודי (Kodi) הישראלים ובראשם TheWIZ. לדברי זיר"ה, אתרי קודי סיפקו ערכת התקנה לתוכנת הזרמת הוידאו הפופלרית, הכוללת יישומי צד שלישי עם גישה לתכנים בעלי זכויות יוצרים.