אפליקציות השבוע

איך תשימו סוף לוויכוחים בין החברים לפני יציאה לבילוי? כיצד תהפכו את התחבורה הציבורית לידידותית יותר? אפליקציה לדיווח על מפגעי בטיחות, כזו שתסייע להתאים את המכשיר על פי רצונכם ועוד אחת שתעזור לחובבי תשבצים להעביר את הזמן בנעימים. אפליקציות השבוע.

הרוב קובע

יציאה לבילוי חברתי מלווה, בחלק מן המקרים, בדיונים אין-סופיים לאן לצאת. כל אחד מהמוזמנים מעלה את טענותיו בעד ונגד מקום כזה או אחר וקשה להגיע להחלטה. אפליקציית Sigo נועדה להפוך את ההחלטה הסבוכה לסקר פשוט. באמצעותה ניתן להעלות שאלה ולה מספר מוגבל של תשובות אפשריות ולשלוח את הסקר לחברים.

רוצים לצאת לאכול משהו ולא יודעים מה? מתלבטים אם בגד שאתם מודדים בחנות הבגדים הולם אתכם? פשוט הקימו סקר עם השאלה, צרפו תמונה או דמויות משעשעות ושלחו לחברים. אלה יצביעו ואתם תראו בזמן אמת את דעתם. את הסקר ניתן לשתף במגוון פלטפורמות וכך יוכלו להצביע חברים שטרם הורידו את האפליקציה.

להורדה: אנדרואיד | iOS

המלשינון שיציל חיי אדם

מדי שנה אנחנו שומעים בחדשות על תאונות עבודה באתרי בנייה או במפעלים. אתרים רבים מאלו לא חפים, לצערנו, ממחדלים בתחום הבטיחות ופועלים רבים קיפחו את חייהם משום שלא נשמרו כללי הבטיחות באתר העבודה בו הם מועסקים.

אפליקציית Ex.Ident שמה לעצמה מטרה להילחם בהפרות כללי הבטיחות הללו. באמצעותה ניתן לדווח על מה שלדעתכם נראה כמחדל בטיחותי: בעבודה, ברחוב, באתרי בנייה ועוד. לדיווח תוכלו לצרף תמונות ופרטים נוספים. אם תאשרו לה, תזהה האפליקציה את מיקומכם ותצרף אותו לדיווח.

קרא עוד:  פייסבוק אומרת שלום לאפליקציית ה-Windows שלה

את הדו"ח המלא ישלחו מפתחי האפליקציה לרשויות האמונות על הטיפול במחדל הזה, ולא די בכך, הם גם יעקבו אחר הטיפול בנושא. כמו כן, תוכלו למצוא באפליקציה מדריך מקוצר הכולל כמה הנחיות בטיחות בסיסיות באתרי בנייה ובעבודה המחייבת הצטיידות במיגון אישי.

להורדה: אנדרואיד | iOS

פועלים לשיפור התחבורה הציבורית

איך נגדיר זאת בעדינות? ישראל היא לא המדינה המצטיינת בטיב שירות התחבורה הציבורית את הנוסעים. אוטובוסים מאחרים, לוחות הזמנים לא תמיד הגיוניים וישנם מקומות המנותקים לגמרי מאותה תחבורה כה חשובה. ארגון "15 דקות" מנסה לאגד את צרכני התחבורה הציבורית בישראל ופועל לקיצור זמני הנסיעה בתחבורה הציבורית, לשיפור ולהוספת קווים. הוא עושה זאת באמצעות מאבקים ציבוריים ותקשורתיים, בעזרת מתנדבים ואנשי מקצוע ולאחרונה העלה אפליקציה לאוויר שתסייע להעביר את תלונות הנוסעים לטיפול הארגון.

באמצעות האפליקציה ניתן לדווח בקלות על מפגעים בתחבורה הציבורית, על אוטובוסים שלא מגיעים בזמן, על תחנות לא תקינות ועל קווים חסרים או כאלה שאינם נותנים מענה ראוי לצרכנים. לתלונה, שאותה שולחים בקלות מהאפליקציה, ניתן להוסיף תמונה ומיקום. אנשי הארגון, שכבר מתהדרים בהישגים רבים בתחום התחבורה הציבורית, ישתדלו להתייחס ברצינות לכל פנייה ופנייה. כמו כן, ישנו מידע שימושי באפליקציה וכן הנחיות כיצד להגיש תביעה לבית משפט לתביעות קטנות בגין נזק שנגרם לכם מתפקוד לקוי של התחבורה הציבורית.

להורדה: אנדרואיד

מכשיר לכל אירוע

יתרונם היחסי של מכשירי אנדרואיד, ויש שיגידו שזהו חסרונם, הן האפשרויות הרבות להתאמה אישית הכוללות את היכולת להחליף רינגטונים, לקבוע טפטים ולהגדיר אייקונים של קיצורי דרך. מלאכת ההתאמה האישית הזאת הופכת לקלה יותר באמצעות אפליקציית Zedge.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

במקום להוריד כל קובץ בנפרד, כוללת האפליקציה מעין ערכות נושא מוכנות מעולמות תוכן שונים. באמצעות אותם צלילים, טפטים ואייקונים, ניתן להתאים את המכשיר לחגים או לאירועים מיוחדים, או סתם לגוון את השימוש היומיומי במכשיר שבו אנו משתמשים כה רבות.

להורדה: אנדרואיד

https://www.youtube.com/watch?v=BDk8d7ZJZm8

פירמידה של אותיות

שעשועוני מילים קיימים לרוב ואנו רגילים לפגוש אותם בעיקר בדמות תשבצים. גם תשבצי הפירמידה הם נחלתם של חובבי הז'אנר ועל פי חוקי המשחק ישנה הגדרה מילונית לכל שורה. פותרים את ההגדרה המילונית לשורה העליונה ביותר, ובכל אחת מן השורות התחתונות מסתתרת מילה אחרת בה חוזרות האותיות מן השורה הקודמת ואליהן נוספת עוד אות.

אפליקציית מלך הפירמידה מביאה את תשבצי הפירמידה אל מסך הסמארטפון. ההגדרות לכל שורה ניתנות באמצעות תמונה ואם משלימים בהצלחה את הפירמידה מתווספות מטבעות וירטואליות לחשבון. באמצעותן ניתן לרכוש רמזים בדמות אותיות, או לחילופין, להשתמש בכסף אמיתי (3.90 ש"ח) לרכישת מילה.

להורדה: אנדרואיד | iOS