צופי יוטיוב (YouTube) ברחבי העולם יבחינו בקרוב בכך שסרטונים באתר לא מתחילים יותר להתנגן באבחנה גבוהה (HD) ומעלה, אלא על אבחנה רגילה (SD) בלבד, כך מסרה החברה בצהריים למגזין בלומברג (Bloomberg). הצעד הזה מגיע כשבוע לאחר שהחברה נקטה צעד דומה באירופה בלבד, בעקבות העומס הרב על הרשת בעת שהמונים מסוגרים בביתם בשל מגיפת הקורונה.

לפי ההגדרות של יוטיוב, אבחנה רגילה היא 480p ומטה. אבחנות 720p ו-1080p מוגדרות שתיהן כ-HD. המהלך לא יחסום את הגישה לאיכויות אלו, ואף ל-2K, 4K ו-8K, אך תדרוש מהמשתמשים להפעיל אותן ידנית בכל סרטון מחדש אם ירצו בכך.

החברה מסרה למגזין כי "אנו ממשיכים לעבוד בצמוד עם ממשלות ומפעילי רשת ברחבי העולם כדי לעשות את חלקנו בהפחתת העומס על המערכת במהלך המצב חסר התקדים הזה".

לפי בדיקת TGSpot, נכון לשעה חמש אחר הצהריים הסרטונים עדיין מתנגנים ב-HD כברירת מחדל. עם זאת, החברה ציינה כי עשוי לקחת כמה ימים עד שהשינוי יורגש אצל כלל המשתמשים.

לפי מחקר של Sandvine מהקיץ הקודם, גוגל היא צרכנית רוחב הפס הגדולה בעולם, ו-12% מכלל התעבורה ברשת נצרכת על השירותים שלה, כאשר בראשם נמצאים יוטיוב, Play Store ו-Google Drive. לפי אותו מחקר, נטפליקס (Netflix) נמצאת במקום השני עם 11.44% מתעבורת הרשת, ופייסבוק במקום השלישי עם 7.79%. בשבוע שעבר עדכנה Sandvine כי מאז תחילת משבר הקורונה נסק השימוש ביוטיוב אף יותר, ועתה אתר הווידאו של גוגל לבדו צורך כמעט פי 2 מרוחב הפס הכולל של נטפליקס.