היכונו לעליה בכמות הפרסומות ב-YouTube: במהלך כנס SXSW האחרון שנערך באוסטין שבטקסס, חשף ראש מחלקת המוזיקה הגלובלית ביוטיוב, המפיק המוזיקלי הישראלי ליאור כהן, פרטים ראשונים על שירות המוזיקה הזרמת החדש של יוטיוב, שעליו דיווחנו בעבר.

לפי כהן, יוטיוב מתכננת לשלב יותר ויותר פרסומות בין קליפים ברשימות השמעה, וזאת על מנת לגרום למשתמשים למאוס בהן ולרצות לעבור לשירות מוזיקה שיציע הזרמה רצופה ללא הפרעת פרסומות ומודעות, בתשלום כמובן. חלק מהאסטרטגיה של יוטיוב, לפי כהן, היא מניעת העלאות פיראטיות ורצון לעבוד בצורה חוקית יותר עם חברות התקליטים וחברות ההפצה.

תוצאת לוואי מבורכת עבור יוטיוב, כמובן, היא גידול ברמת ההכנסות מפרסומות. לפי בלומברג, בשנת 2017 הכניס יוטיוב כ-10 מיליארד דולרים שרובם הגיעו מפרסומות. הרווח הזה צפוי אפילו לגדול כאשר תשיק יוטיוב את שירות הסטרימינג בתשלום.

כמו כן נחשף כי בניגוד לניסיונות העבר של גוגל ויוטיוב ליצור שירות הזרמת מוזיקה מצליח (כמו למשל YouTube Music או YouTube Red), השירות החדש יכיל גם סרטוני וידאו בלעדיים, רשימות השמעה מיוחדות ותוכן אחר שהחברה תקדם במיוחד. שאלה נוספת היא מה יעלה בגורלו של שירות המוזיקה העולמי של גוגל, Google Play Music. בחודש יולי האחרון אמר כהן כי התוכנית היא לאחד אותו עם YouTube Red, אך כעת לאור השקת השירות החדש, לא ברור מה יקרה.