גוגל (Google) השיקה אתמול את שירות הזרמת ערוצי הטלוויזיה דרך יוטיוב (YouTube), אותה היא בוחנת כבר זמן מה. מדובר  על מנוי חודשי אשר מאפשר למשתמש לצפות ב-44 ערוצי טלוויזיה אמריקאים בשידור חי דרך האינטרנט, בתשלום קבוע. השירות נקרא YouTube TV וכצפוי, הוא זמין כרגע רק בגבולות ארה"ב.

הערוצים במנוי כוללים את ארבע הרשתות המסחריות בארה"ב, ABC, CBS, NBC ו-Fox, כמו גם מספר ערוצי פרימיום של הכבלים כמו Syfy, FX, FXX ו-USA. בנוסף קיימים בחבילה שלל ערוצי בידור, אקטואליה וילדים, כאשר 14 מתוך ה-44 הם ערוצי ספורט. בנוסף מבטיחה יוטיוב להציע גם ערוצים שמכילים דיווחים מקומיים על ספורט ומזג האוויר בהתאם למיקום המשתמש. גם ערוץ התכנים הפנימי של יוטיוב, YouTube Red, יהיה כלול בחבילה, אך בולטים בהיעדרם ערוצי מוזיקה – ככל הנראה משום שמוזיקה כבר ממילא קיימת ביוטיוב בחינם.

כמו כן נעדרת מהשירות אפשרות של תכנים בדרישה (VOD), כאשר הדרך היחידה לצפות בתכנים שכבר שודרו בשידור חי היא להקליט אותם, ואז הם מאוחסנים בענן ה-Cloud DVR לגישה מיידית. גוגל אומרת כי האחסון בענן הוא בלתי מוגבל, אם כי נשמע לא סביר שניתן לאחסן כמות בלתי נגמרת של תכנים

טרם ידוע מתי  יהיה השירות זמין, גוגל רק ציינה כי "בקרוב" הוא יושק במרכזי ערים גדולות בארה"ב ולאט לאט יתפרש ליותר אזורים. בשלב זה, אזרחים מחוץ לארה"ב לא יוכלו להתחבר לשירות .

YouTube TV officially announced: 44 channels for $35 per month