תשכחו מצילומי פנורמה, כי מעתה חווית הצפייה עוברת שלב אחד קדימה, או יותר נכון אתם עוברים צעד אחד קדימה – אל תוך הוידאו עצמו: גוגל השיקה תוספת חדשה באתר שיתוף הסרטונים YouTube ולראושנה נוספה תמיכה בצפייה ב-360  מעלות בתוך הסרטון, ומאפשרת בכך לצופה מבחוץ להרגיש כאילו הוא נמצא בתוך הסרטון עצמו – בעודו יושב מול הכורסא בבית.

במילים אחרות, גוגל מעניקה הזדמנות לצופים לחוות את הסרט מכל זווית צפייה אפשרית תוך כדי התבוננות לכל הכיוונים ולא עם כיוון המצלמה כפי שהיה נהוג עד עתה. ניתן לדמות שרות זה כאילו הצופים הם העיניים של נהג המירוצים שזה עתה סיים הקפה במסלול כמו כאן בסרטון.

השרות החדש, שזמין לפי שעה אך ורק למכשירים מבוססי מערכת הפעלה אנדרואיד באפליקציית היוטיוב המובנית או למחשבים ביתיים משתמשי דפדפן הכרום, מציב בקר שליטה וירטואלי בפינה השמאלית העליונה של המסך ומאפשרת לצופה ל"שוטט" בכל רחבי הסרטון תוך כדי גרירת האצבע על הגו'יסטיק לכיוון הרצוי – בו בזמן שהסרטון ממשיך לרוץ כרגיל בהתאם לזווית הצפייה של המשתמש.

הצפייה בסרטונים שכאלה מתאפשרות בזכות מצלמות הוידאו החדשות המסוגלות לצלם בזויות צפייה של 360 מעלות. אמנם מגוון הסרטונים די דליל לפי שעה, אך סביר כי בזמן הקרוב נוכל לראות סרטוני וידאו רבים עם אופציה שכזו.

http://www.youtube.com/watch?v=7IaYJZ2Usdk 

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.