התחרות בין יוטיוב (YouTube) לטוויץ' (Twitch) עולה מדרגה. האתר החברתי לוידאו, שלאחרונה נכנסה לשוק הגיימרים עם YouTube Gaming, הציגה יכולת להזרמת וידאו באבחנה אולטרא גבוה.

החל מיום מאמש (ד'), מאפשרת גוגל (Google) להזרים שידורים חיים ('לייב סטרים') גם באבחנה אולטרה גבוהה של 3840×2160 פיקסלים או 4K. התמיכה בשידורי חיים באבחנה של 4K זמינה לא רק עבור סרטונים רגילים, אלא גם עבור סרטוני 360 מעלות, בשימוש עם משקפי מציאות מדומה או צפייה ישירות.

מדובר בהחלט בבשורה למזרימי התוכן שכן כיום השרתים של טוויץ', פלטפורמת ההזרמה החיה המתחרה המובילה, מגבילים את רוחב הפס של כל שידור ווידאו חי ל-3.5 מגה ביט בשנייה ושידורים חיים באבחנה של 4K דורשים רוחב פס רחב יותר. אך לבטח יהיה מדובר פער זמני לטובת יוטיוב, שאמזון אשר טוויץ' נמצאת בבעלותה, תדאג לצמצם.

האירוע הראשון שינצל את התמיכה באבחנה של 4K הוא טקס ה-Game Awards שנערך בלוס אנג'לס וישודר באופן חי בשעה 1 לפנות-בוקר שעון ישראל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.