כשנה לאחר שהוסיפה תמיכה בצפייה בוידאו 360 מעלות, מכריזה YouTube על אפשרות להזרמת וידאו חי באמצעות מצלמות 360 מעלות כך ניתן ליהנות מחוויה קרובה מאוד למציאות בשימוש של משקפי תלת-מימד.

YouTube 360 Live כבר פעיל אצל מספר משתמשים נבחרים ולהדגמה עשו שימוש בפעם הראשונה בטכנולוגיה החדשה בפסטיבל Coachella שנערך בימים אלה בקלפורניה כדי להעביר לצופים את החוויה בזמן אמת, כמו גם במשחקי ספורט שעשו שימוש במצלמות 360 מעלות ונתנו לגולשים להרגיש איך זה להיות חלק מהצופים בקהל.

כדי לצפות בסרטונים אמנם לא חייבים משקפי VR ואפשר להסתפק בתנועה ידנית על המסך או עם העכבר (במחשב), אולם בחברה אומרים כי השימוש במשקפיים מעביר את החוויה באופן מהנה הרבה יותר. בנוסף הכריזה YouTube כי חלק מהסרטונים המועלים לאתר מוקלטים בסאונד 360, כך שבהתאם לתנועה שלנו בסרטון, הסאונד יותאם באופן סטראופוני, אולם לא נמסר האם זה יחול גם על הזרמת הוידאו בזמן אמת.

ההודעה מגיעה בזמן שאוקולוס (Oculus) ו-HTC משיקים את משקפי המציאות המדומה שלהם וכן אדובי (Adobe) הכריזה על עדכון לכלי עריכת הוידאו Premiere Pro CC כחלק מחבילת Creative Cloud, באמצעותו ניתן יהיה ליצור ולערוך סרטוני 360 שצולמו במצלמות תומכות.

לערוץ 360 ביוטיוב.