לתחרות הגוברת בין שירותי המוזיקה השונים כמו ספוטיפיי, אמזון, פנדורה ואפל מיוזיק שהצטרפה לאחרונה מגיעה כעת גם גוגל (Google) ומשנה את כללי המשחק. מלבד אתר וידאו חברתי גדול, גוגל השכילה להבין כי אצלה למעשה יש את מבחר השירים הגדול ביותר מכלל השירותים המתחרים, ואף בשימוש אצל מרבית המשתמשים. גוגל עבדה בחודשים האחרונים על שירות חדש שהושק ובחינם, הכירו את YouTube Music.

בממשק הדומה לאפליקציית YouTube, ניתן לסייר במעל 30 מיליון כותרים ושירים המסודרים באופן נגיש יותר לחובבי המוזיקה וישנן המלצות, תחנות רדיו, וממשק שלם המאפשר התאמות אישיות כמו גם בחירה של העדפות מוזיקה המוכנה לפי סגנונות. בנוסף, ישנה אפשרות לצפות בקליפ הוידאו, אולם כדי לנגן את המוזיקה ברקע נצטרך להירשם לשירות בתשלום. למעשה, גוגל כבר הדגימה את יכולות השירות כשהציגה את שירות YouTube Music Key בשנה שעברה.

מדובר כאמור בשירות המוזיקה הגדול ביותר. כך לדוגמה, אם כיום אמנית כמו טיילור סוויפט תרצה להשיק אלבום באופן בלעדי, האפשרויות שלה הן אחד משירותי המוזיקה הקיימים בתשלום כמו ספוטיפי עם כ-75 מיליון משתמשים או אפל מיוזיק 15 מיליון משתמשים ואילו האפשרות החדשה, YouTube עם פוטנציאל של מעל מיליארד משתמשים שגם מדד המעורבות שלהם הוא גבוה, כלומר הם אוהבים לעשות לייק, לשתף, להגיב ועוד וכל זה גם בחינם עבורם. שינוי כללי המשחק כבר אמרנו?

תוכן בחינם, ניגון ברקע בתשלום

בעוד שהיא מוצעת בחינם לאנדרואיד ו-iOS המלווה בפרסומות, מי שמנוי ל-YouTube Red יוכל גם לקבל את השירות ללא פרסומות, זאת בתמורה ל-9.99 דולר בחודש ובנוסף הוא מאפשר גם להגדיר באופן גורף ואוטומטי כי אנו מעוניינים באודיו בלבד ללא וידאו, כך נחסכת חבילת הגלישה. יש גם אפשרות חשובה לא פחות כמו יכולת לנגן מוזיקה ברקע גם כאשר המסך כבוי ולהוריד את השירים למכשיר לניגון גם כאשר אנחנו לא מחוברים לרשת.

קרא עוד:  לא רק באייפון: הפרצה החמורה שגוגל גילתה שימשה גם לתקיפת מכשירי אנדרואיד ומחשבים

YouTube Music כבר באוויר, אולם כאמור, הוא אינו זמין למשתמשים מחוץ לארה”ב. גם התקנה של קובץ ה-APK (באנדרואיד) לא עוזר שכן האפליקציה מזהה את מיקומנו.