"בקרוב מאוד כולנו נוכל לצפות בסרטוני וידאו בתצוגת 3D (תלת מימד) ו-360 מעלות ישירות ממסך הסמארטפון האישי שלנו", כך הצהירה סגנית נשיא בכירה cחברת YouTube, סוזן וושיקי בפתחו של כנס VidCon.

לדבריה של המנכל"ית שנאמרו במהלך הכנס המארח אנשי מפתח ומובילים בתעשיית הוידאו באינטרנט מכל רחבי העולם, YouTube נמצאת במהלכו של פיתוח עדכון חשוב ומשמעותי מאוד לאפליקציית המובייל אשר יכיל מספר מאוד גדול שינויים ובראשם יכולת צפייה בתלת מימד וב-360 מעלות מכל מכשיר נייד באמצעות אביזרי משנה כמו ה-Google Cardboard או משקפי מציאות המדומה Oculus Rift.

מלבד זאת, העדכון יכלול עוד מספר אפשרויות חדשות, כמו בעלי מכשירי אנדרואיד יוכלו להציג וידאו במסך מלא במצב אנכי, כך כאשר לא פעם משתמשים מצלמים במצב זה במקום בצילום אופקי, מה שגורם לצדדים שחורים ורחבים. בנוסף, העדכון יכיל אפשרויות חדשות וכלי עזר לאלו אשר רוצים להעלות סרטון וידאו לרשת ומעוניינים בעריכתו לפני, כמו חיתוך קטעי וידאו לא רצויים, פילטרים חדשים וגם סינון רעשי רקע ועוד.

אפליקציית YouTube הולכת וצוברת תאוצה בקרב המונים, זאת למרות כי קמו לה לא מעט מתחרים בנישת הצילום החברתי. לדבריה של וושיקי, YouTube הביאה לעולם כוכבים מהסוג החדש, אשר אלו הבלוגרים אשר מסקרים את הידוענים או שעושים דבר מה וכעת, הם הפכו בעצמם לכוכבי רשת בזכותה. על פי נתונים שמסרה החברה כמות צפיות הסרטונים דרך מכשירים ניידים הוכפלה ברבעון השני בהשוואה לאשתקד והם אחראים לכמחצית מכמות הצפיות סה"כ.

החברה סיימה בנתון המעניין והבולט בכל: YouTube הצליחה להגיע לנתח הדמוגרפי החשוב בין הגילאים 18 עד 49 ובכך להביס את כל רשתות הכבלים בארה"ב, נתון חשוב מאוד כיום למפרסמים המחפשים קהל רחב ככל הניתן.

תמונה: Rego Korosi cc flickr