יוטיוב (YouTube) נחשב לאתר הוידאו הגדול ברשת, וככזה יש לו יכולת השפעה רחבה על הצלחה או כשלון של סרטונים המשותפים בפלטפורמה. בעוד שהאלגוריתם ניסה להתאים לצופה את הסרטונים המעניינים עליו, הוא לא תמיד מצליח לקלוע לטעם ולכן בקרוב מאוד יוכל המשתמש לשלוט טוב יותר במה שמוגש שלו.

החל מהיום אפליקציית יוטיוב תאפשר למשתמשים להתאים את מסך הבית שלהם כמו גם את הסרטונים המומלצים לצפייה. השליטה הזו מתרחשת על ידי רישום לערוץ מסוים, אבל גם על ידי אפשרות חדשה בכפתור השלוש נקודות בקצה הימיני.

לחיצה עליו תציג למשתמש אפשרות לדרג את התוכן המוצג על ידי בחירת האפשרות “Don't recommend channel”, כלומר הנחיה ליוטיוב לא להציג סרטונים מהערוץ הזה. אמנם הייתה אפשרות לספק משוב על הסרטון, אולם כעת זו קביעה יותר ברורה. בנוסף, יוטיוב תציג למשתמש מדוע בחרה להמליץ על סרטון מסוים, בין אם בגלל משתמש אחר שצפה בסרטון או הפופולריות שלו במדינה.

שינוי נוסף הוא במסך הבית שיסייע למשתמש להגיע לתוכן מהר יותר. במקום להסתפק בחלוקה לערוצים וחיפוש, בחלק העליון של המסך יוצגו תגיות (באנגלית) לפי נושאים שונים כמו “הנצפים ביותר”, “תחביבים”, “החדשים ביותר” וכו’.

האפשרויות הללו יגיעו כאמור לאפליקציית iOS ואנדרואיד, תחילה רק למכשרים בשפה האנגלית ובקרוב זה יגיע גם בלרסה השולחנית. ואם כבר יוטיוב, אתם מוזמנים לעקוב אחרי הערוץ שלנו.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.