מתברר שהמשתמשים ברשת ובטלפונים ובשאר האמצעים שדורשים ססמאות עדיין מאוד עוזרים לאלה שמעוניינים לפרוץ למכשירים ולחשבונות שלהם. מחקר של מכון המחקר הגרמני האסו-פלטנר (Hasso-Plattner Institute) מגלה שלמרות כל מאמצי החינוך, ולמרות העלייה ההולכת וגוברת של פריצות למכשירים פרטיים, רוב האנשים פשוט לא לומדים.

ויותר מכך, החוקרים אף טוענים שרוב הססמאות שבוחרים הנן למעשה חסרות תועלת מכיוון שרוב המשתמשים בוחרים בדיוק באותה ססמה עבור מספר אתרים, כולל בנקים. במחקר, שהקיף כמיליארד חשבונות משתמש שנפרצו ביותר מ-30 פריצות וחדירות שונות, התגלה שלא פחות מ-20% מהמשתמשים כמעט בדיוק באותה ססמה בכל החשבונות שלהם. יש גם הרבה מאוד אחרים שאחרי זמן מה חוזרים לססמאות ישנות בהן כבר השתמשו בעבר.

ומה שעוד מדהים הוא שלא משנה כמה מחקרים עושים, ולא משנה כמה כותבים על זה, ולא משנה עד כמה מנסים ללמד אנשים איך לא להשתמש בססמאות גרועות, גם המחקר הזה העלה שוב שחמש הססמאות הכי שכיחות הן עדיין, ולפי הסדר:

  • 123456
  • 123456789
  • 111111
  • qwerty
  • 12345678

כמה מכם מנידים עכשיו בראשם? כמה מכם חושבים שהם צריכים לשנות את אסטרטגיית השימוש בססמאות שלהם?

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.