ככל שהמכשירים הולכים ונהיים חזקים וגדולים יותר, כך צריכת הכוח שלהם הולכת ועולה. רובנו מוצאים עצמנו עם סוללה ריקה לחלוטין בסוף היום, או אם אתם משתמשים כבדים, כבר באמצע היום. אפשר לסחוב מטען נייד (ולא תמיד זו מועקה), אבל יש דרכים טובות יותר להאריך את זמן העבודה שהסוללה מספקת. להלן כמה טיפים שיכולים למנוע צרות לרבים מאיתנו.

בהירות
עצרו הכל. גשו למכשיר שלכם והיכנסו להגדרות הסוללה, שם תוכלו לראות מהם התהליכים והפריטים שצורכים הכי הרבה אנרגיה. כמעט מיד תבחינו מה צורך יותר מכל – המסך. נכון, יותר ממשחקים עטורי גרפיקה או אפילו ממערכת ההפעלה עצמה, המסך הוא בזבזן הסוללה הגדול. על מנת להקטין עד כמה שאפשר את צריכת האנרגיה של המסך, יש להפחית את הבהירות. ניתן לבצע זאת דרך הגדרות המכשיר, אך ברוב מכשירי האנדרואיד אפשר למצוא את מחוון הבהירות בתפריט הנפתח של פס ההתראות: גוררים אצבע מלמעלה מפס ההתראות, ומשתמשים במחוון שמופיע כדי לקבוע את רמת הבהירות הרצויה. אפשר אף לתת למכשיר לקבוע את רמת הבהירות באופן אוטומטי לפי התאורה הסביבתית על ידי סימון התיבה 'אוט'. רק תרשנו לנו לתקן טעות מצויה – בחירה במצב בהירות אוטומטית לא עוזרת לחסוך חשמל. להפך, היא שותה יותר. בעת הפעלת הבהירות האוטומטית המכשיר משתמש בחיישנים השונים על מנת למדוד את רמת האור שנמצאת בחדר, והוא מוריד ומעלה את רמת הבהירות בהתאם. זו אמנם האפשרות הנוחה יותר, אך הפעלת החיישנים עצמה מקצרת די הרבה ממשך העבודה הכולל של הסוללה.

קרא עוד:  צפו: החלפת סוללה ב-LG G8 כמעט בלתי אפשרית ומסוכנת

זמן המתנה
לא רק הבהירות משפיעה על צריכת האנרגיה של המסך. למעשה, אם המסך יהיה דלוק למשך זמן ארוך, גם אם בבהירות נמוכה, הוא יצרוך הרבה אנרגיה. אז מה עושים? מקצרים את זמן ההמתנה. זמן המתנה הוא הזמן אחריו נכנס המכשיר למצב שינה במקרה של חוסר פעילות. ברוב המכשירים הגדרת המחדל היא 30 שניות, אך ניתן לקצר זאת בחצי. ניתן, ובהחלט מומלץ.

מיקום
שירותי המיקום פעילים רוב היום אצל רובנו, אך אין בהם שימוש מהותי. למעשה, הם חיוניים באמת רק בעת שימוש באפליקציית ניווט כזו או אחרת, ובכל שאר הזמן לא יזיק לאף אחד אם יהיו כבויים. ניתן בקלות לכבות ולהדליק את שירותי המיקום מפס ההתראות, אז לא חבל להפסיד הרבה מזמן העובדה של הסוללה בגלל 5 שניות של עצלנות?

חשבונות וסנכרון
בימים אלו, בעת ריבוי רשתות חברתיות, חשוב לנו שכל המידע יהיה מסונכרן ומאורגן בלי הפרעות ועיכובים מיותרים. הדחף לארגון מידע מיידי גורם לכל החשבונות שלנו להסתנכרן אחרי כל פעולה שנעשית במכשיר, כדי שאף איש קשר לא יישאר לא מעודכן. כל זה טוב ונחמד, אך כדי לסנכרן דברים מהמכשיר לענן יש צורך בחיבור אינטרנט שצורך גם כן כמות לא קטנה של סוללה. יש לשים לב לחשבונות השונים ולוודא אילו פריטים באמת דורשים סנכרון מיידי.

 

רשתות אלחוטיות (Wi-Fi)
כשספקית הסלולר מאיטה את קצב הגלישה, רשתות אלחוטיות פתוחות הן כמו אוויר לנשימה – אך יש לוודא שסריקת הרשתות האלחוטיות פועלת רק כאשר יש בה צורך. בעת הפעלת ה-Wi-Fi, המכשיר סורק כל כמה שניות את הסביבה בחיפוש אחר רשתות אלחוטיות זמינות, דבר שגוזל רבות מזמן העבודה הכללי שהסוללה יכולה לספק למכשיר שלכם.

קרא עוד:  וואווי בבעיה ענקית: לא תוכל יותר להשתמש בשירותים של גוגל

מחוות וקישוריות שונות
אם חשבתם שהטכנולוגיה הפכה אותנו לעצלנים בגלל מסכי המגע, כנראה שעוד לא נתקלתם במכשיר עם מחוות. אופציית המחוות מאפשרת לבצע פעולות שונות באמצעות נפנוף הידיים מעל המכשיר ומבלי לגעת בו כלל. באמצעות המחוות השונות, ניתן להעביר תמונות בהינף יד או לגלול דף אינטרנט למטה בהינף ראש. ברוב המקרים, המחוות הללו מתגלות כגימיק נחמד אך לא שמיש באמת, כיוון שהרבה פעמים המכשיר לא קולט את המחווה שעשינו או מפרש אותה לא נכון. אם סיימתם להתלהב מהמחוות השונות זה הזמן לגשת להגדרות המכשיר ולכבות אותן. גם קישוריות הבלוטות', NFC או Wi-Fi Direct זוללות סוללה ומומלץ לכבותן כאשר הן לא בשימוש.

 

מחיקת אפליקציות שלא בשימוש
לכל אחד יש במכשיר כמה אפליקציות שהוריד כי חשב שיהיו שימושיות פעם, או כי היו בחינם או בהנחה משמעותית. לרוב, האפליקציות האלו יושבות במכשיר ולא עושות הרבה פרט מלתפוס מקום בזכרון ה-RAM וה-ROM כאחד, ולגזול זמן עבודה. אפליקציות שכאלו מומלץ למחוק או לפחות להשאיר מעודכנות מכיוון שהמפתחים מוציאים מידי פעם עדכונים שמונעים או מצמצמים במידה רבה את צריכת האנרגיה של האפליקציה. אל תדאגו, כל אפליקציה שנמחקת ניתן בקלות להוריד מחדש.

התמונה באדיבות Shutterstock