אתם נוהגים לרכוש גאדג’טים ולמכור אותם כיד שנייה, אך מה לגבי המדיה הדיגיטלית? שופט בית המשפט המחוזי בניו-יורק ארה”ב פסק אמש כי מכירה חוזרת של קבצי MP3 היא הפרה של זכויות יוצרים. הפסיקה אומרת כי כאשר מתבצעת המכירה בפועל, עותק של הקובץ משוכפל מועבר לקונה ובכך המוכר פוגע בזכות הבסיסית של בעל הזכויות יוצרים ויש חשש גבוה כי הקובץ למעשה רק שוכפל ולא הועבר. השופט אמר כי המחוקק לא התייחס למצב בו קבצי המוזיקה הדיגיטלית יעברו באופן לא מפוקח בין משתמשים, אלא רק לאפשרות שקיים עותק אחד בלבד.

כיום החוק בארה”ב מאפשר לסחור במשחקים ומדיה בדיסק CD או DVD, אולם עלייתה של חנות ה-iTunes של אפל גרמה לשוק לעבור לקובץ דיגיטלי, ואחריה קמו גם חנויות רבות אחרות לרכישת מוזיקה באופן מקוון בקבצי MP3. על בסיס זה קמו אתרים לסחר בין משתמשים למכירת קבצים ואחד מאתרים אלו נתבע ישירות על ידי קפיטול רקורדס (Capitol Records), חברת התקליטים שבבעלות יוניברסל מיוזיק גרופ שייצגה כמה מהאמנים הגדולים כמו פרנק סינטרה, הביטלס, קייטי פרי, קולדפליי ועוד. האתר ReDigi איפשר כאמור למשתמשים למכור עותקים חוקיים של קבצי מדיה אשר רכשו, אולם בית המשפט פסק כי פעילותם אינה חוקית.

צילום: Pimthida

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.