חולמים על רכב חדש? ייתכן ומעתה ותוכלו לחסוך לעצמכם את הביקור בסוכנויות המכירות: eBay ושירות השילוח האישי של USHOPSmotors הכריזו על השקת פלטפורמה משותפת המאפשרת לישראלים לרכוש אונליין באתר הקניות האמריקאי רכבים ואופנועים מחו"ל בשיטת הייבוא האישי. הממשק אמור להפוך את התהליך לפשוט ומהיר, והוא כולל הערכת עלויות מקיפה ומציג מחירים סופיים בשקלים, תוך חישוב עלויות המכס והשילוח הסופי ממדינת היעד עד לישראל.

הכניסה לממשק מתאפשרת דרך אתר USHOPSmotors, תחת קטגוריית "חיפוש רכב". ראשית יש לבחור בין חיפוש "רכבים" לבין "אופנועים", ובין "רכבי אספנות" לבין "רכבים חדישים" – בהתאם יוצגו כלי הרכב המתאימים.  "נדאג להביא את הרכב מכל מקום בארה"ב וממקומות רבים באירופה עד בית הלקוח", אמר ירון בן אלי, מנכ"ל USHOPSmotors שהוסיף "ונמשיך לפעול על מנת למלא את כבישי ארצנו ברכבי אספנות יפים ולהגביר המודעות ליבוא אישי של רכבי אספנות וחלקי חילוף במחירים נמוכים".

מנתוני eBay עולה כי בששת החודשים האחרונים חלה עלייה של למעלה מ-40% ברכישת רכבים ואופנועים על ידי ישראלים, וכי במהלך 2015 נרכשו 576 רכבים, 124 אופנועים ו-34 אופנועי ספורט כגון באגי, אופנועי ים וכו'. הרכבים הפופולריים ביותר, אגב, היו קורבט שברולט, מוסטנג, מרסדס בנץ, BMW ושברלוט קמרו. 95% מהרכבים שנרכשו היו משומשים ו-50% מהם היו רכבי אספנות. הרכב היקר ביותר שנרכש בידי ישראלי היה Rolls Royce Phantom 4DR SDN מודל 2013 ב- 280 אלף דולר, ואילו הזול ביותר היה רכב אספנות מסוג Volkswagen Fastback Base 1.6L מודל 1968 שנרכש במכירה פומבית ב-360 אלף דולר.

בנוסף מתברר וכי ישראלים רכשו במהלך 2015 כ-600 אלף חלקי חילוף, כאשר חלק החילוף הפופולרי ביותר היה נורה לרכב, ממנה נרכשו מעל 65 אלף יחידות (בכל שבע דקות נרכשת נורה לרכב, לפי איביי). בנוסף נרכשו 27 אלף מדבקות לרכב, 20 אלף מצלמות לרכב, 15 אלף אביזרים לטיפוח הרכב ו- 13 אלף שלטים ומפתחות לרכב. כמו כן, ישראלים רכשו השנה למעלה מ- 150 אלף מעמדים לסמארטפונים, כאשר בכל 3 וחצי דקות נמכר מעמד לסמארטפון.

לדברי אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל: "אנחנו שמחים מאוד לשתף פעולה עם אתר USHOPSmotors. למעשה כל אחד יכול לקנות בפלטפורמה העולמית של eBay כבר היום, אבל המיזם המשותף מאפשר יבוא רכב באופן פשוט ומהיר, תוך חישוב עלויות המכס והשילוח, בפלטפורמה אחת. מהיום ניתן להזמין רכבים במחירים מוזלים תוך ליווי מלא והענקת חווית שימוש מותאמת ללקוח הישראלי".

לפי מחקר שערכה eBay בקרב 1,001 בעלי רכבים, 1 מכל 5 אמריקאים רכש רכב ב-5 שנים האחרונות באופן מקוון, וכי 70 אחוז מבצעים חיפוש על כלי הרכב דרך האינטרנט וכי למרות ש-82 אחוז מעדיפים לתקשר עם הסוכנות פנים אל פנים, עדיין כמעט 50 אחוז מעוניינים בנסיעת מבחן "וירטואלית" כמו גם שיחת וידאו והתנסות דרך המסך הדיגיטלי.