זה התחיל בסנאפצ'ט, המשיך בטוויטר ובפייסבוק וכעת גם באינסטגרם (Instagram): החברה השיקה את Instagram Live" המאפשר להזרים שידורים חיים ישירות בתוך האפליקציה כשדרוג לאפשרות ה'סיפורים' (Instagram Stories).

לפי שעה ניתן להקליט עד שעה של שידור חי, אולם בניגוד לסיפורים, הזרמת הוידאו החי תימחק מיידית עם סיום השידור. ככל הנראה זאת כדי לגרום למשתמשים לעלות יותר סרטונים. כן ניתן יהיה לשלוח את הסרטון כסרט לעוקבים שלנו כהודעה ישירה, כשגם זה יימחק בצורה אוטומטית מיד עם גמר הצפייה בסרטון.

בניגוד לסנאפצ'ט, אינסטגרם פישטה את תהליך השידור החי כך שיהיה נגיש לכולם ללא לחיצות מיותרות: על מנת להזרים וידאו בשידור חי, כל שיהיה על המשתמש לעשות הוא להחליק את המסך ימינה וללחוץ על הכפתור "התחל שידור חי", וזהו, למעשה. מיד עם הלחיצה על הכפתור יופיע השידור לכל העוקבים בחלקו העליו של המסך יחד עם שאר הסיפורים, שניתן יהיה להבדיל אותו מסיפורים רגילים בעזרת הכיתוב Live שיופיע באמצע העיגול.

בהודעה ציינה אינסטגרם כאפשרות שליחת ההודעות הישירות שאותה הוסיפה בשנה שעברה, נחלה הצלחה רבה: לפי דבריה, השימוש בהודעות הישירות גדל לכ-300 מיליון משתמשים תוך כשנה אחת בלבד – אז השתמשו בו כ-80 מיליון משתמשים.

כמו תמיד, הזרמת הוידאו חי תשוחרר בהדרגה בשבועיים הקרובים.