יס אולטרה Yes Ultra

אמנם שוק הטלוויזיות כבר מתהדר במסכים המציגים תוכן ברזולוציית (Ultra HD (4K, אך כמות התכנים שמשודרים בישראל באיכות זו – דלה מאוד. חברת הטלוויזיה בלוויין יס (yes) הכריזה על שירות yes Ultra (יס אולטרה): שירות וידאו בצפייה נדחית (VOD) בו ניתן לצפות בתכנים ברזולוציית Ultra HD.

במסיבת עיתונאים שקיימה הבוקר (ב') החברה, היא הציגה לראשונה את הממיר הייעודי והדגימה את ממשק ה-VOD בו יתווספו סדרות וסרטים באיכות הצפייה המשודרגת. בראשית 2017 יוצע הממיר ללקוחות, בתוספת 10 ש"ח לחודש על מחיר החבילה הבסיסי של החברה.

יכולת טכנולוגית בשילוב תוכן

בכדי לצפות בתכני 4K דרוש מסך טלוויזיה התומך ברזולוציה המדוברת, תוכן שיצולם וישודר ב-4K וממיר ה-Ultra של החברה. מעבד הממיר הופך אותו לאחד החזקים בישראל והוא כולל יכולת הקלטה של שישה ערוצים במקביל. נפח האחסון של הממיר עומד על 1 טרה-בייט ובאמצעות 16 טיונרים מתכננת yes להעניק לו יכולות חדשות בעתיד אותם היא לא חשפה במסיבת העיתונאים. עוד ציינו בחברה כי 40 מגה-ביט היא מהירות הגלישה המומלצת בחיבור האינטרנט הביתי בשביל ליהנות מהשירות החדש.

יס אולטרה Yes Ultra

לצד היכולת הטכנולוגית הכריזה החברה על תכני 4K בהפקתה: דרמת המקור "כבודו", סדרת דרמה-מתח ישראלית שצולמה ושתשודר ב-4K, העונה השנייה של הסדרה "פאודה" ועוד עשרות תכני UltraHD שצפויים להרכיב את ספריית ה-VOD של החברה בשנת 2017.

מנכ"ל יס, רון אילון, סקר את ההתקדמות הטכנולוגית של החברה, כשבשנת 2000 שידרה החברה באיכות SD, ב-2007 באיכות HD וכעת, בסוף 2016, היא צפויה לספק תכנים גם ב-UltraHD. "הסביבה משתנה, המסכים הולכים וגדלים. יצרני התוכן מבינים את השינוי, זאת לצד כ-20 אחוזים מהמסכים החדשים שנמכרים ושתומכים ב-4K", ציין אילון.

יס אולטרה Yes Ultra

ההשקה של החברה מתקיימת בצל הפגיעה בלוויין העתידי בו תכננה החברה להשתמש, 'עמוס 6', לוויין שהתפוצץ לאחרונה בעת שיגורו. כעת משתמשת החברה בשני לוויינים, 'עמוס 2' ו'עמוס 3' אך אלה צפויים להפסיק את שירותם בקרוב. בתשובה לשאלה כיצד ישפיע אובדן 'עמוס 6' על מנויי החברה, הגיבו ב-yes: "הפגיעה היא מינימלית בערוצים הלינאריים של החברה, עמוס 2 עדיין בשמיים ובמקביל אנו מחפשים פתרונות חלופיים כמו גם שיפור הדחיסה של השידורים". עם זאת, יש לציין כי שירות ה-VOD פועל בשלב זה על גבי רשת האינטרנט ועל כן לא צפויה השפעה של התפוצצות 'עמוס 6' על שירות ה-Ultra החדש.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.