השנה הטכנולוגית האחרונה הייתה עמוסת חידושים והכרזות. בין אם זה ה-OnePlus One שהצליח לכבוש את השוק, הרשת החברתית Ello המסקרנת, טרנד השעונים החכמים ועוד. עם סיום השנה הגיע הזמן לבחור את כל מי שעשו לכם את השנה. אז מי הוא מכשיר השנה? הטרנד הכי לוהט או הפלופ הכי מביך? למעלה מאלפיים גולשים השתתפו בתחרות סיכום שנה 2014 של TGspot, הצביעו ובחרו את נבחרי השנה שלהם. התוצאות לפניכם:

טלפון השנה: OnePlus One
הרוב המוחץ של גולשי האתר בחר, באופן לא מפתיע יש לציין, את מכשיר ה-OnePlus One כמכשיר השנה שלהם ולא בכדי: בתוך זמן קצר הצליח המכשיר האלמוני להפוך לאחד המסקרנים והנחשקים ביותר ברשת. בין אם מדובר במחיר הזול, באיכות, במפרט מצוין ומערכת ההזמנות, כל אלו גרמו לו להיות המכשיר המוביל השנה. הוא הצליח לגרוף 22% מהקולות אשר העניקו לו את המקום הראשון.

אחריו במקום השני והמכובד, עם 19% מהקולות, ממוקם ה-LG G3, שגזר את הצלחתו מ-G2 וגם כאן מדובר בשדרוג לא קטן בהשוואה לקודמו. במקום השלישי עם 16% מהקולות זכה ה-Galaxy Note 4, ושוב נראה כי גם אתם מסכימים כי מסך גדול זה לא פחות חשוב מהשאר.

במקום הרביעי (9%) נמצא ה-Nexus 6, ה-iPhone 6 של אפל ממוקם מקום אחד אחריו (8%) והוא חולק אותו עם ה-HTC One. באופן שלא מאוד מפתיע ומחזק את מה שאנו רואים בשוק, ה-Galaxy S5 של סמסונג, ממשיכו של מכשיר השנה ב-2013 (ה-Galaxy S4) הגיע רק למקום השישי (5%) כשמספר קולות לאחריו נמצא ה-iPhone 6 Plus.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

טאבלט השנה: iPad Air 2
אפל עדיין שולטת בתחום הטאבלטים, וגם הפעם ה-iPad Air בגרסתו השנייה זוכה ל-32% מהקולות וללא ספק מגיע לו. הטאבלט החדש מגיע בעיצוב דקיק יותר, קל יותר וחזק יותר ומערכת ה-iOS וההתאמה לטאבלטים עדיין טובה יותר מאשר המתרים.

לא הרחק משם, עם 30% מהקולות, ולמרות שברור כי רוב הגולשים לא התנסו בו, נמצא ה-Nexus 9 של גוגל. במקום השלישי (16%) נמצא הטאבלט האיכותי של סמסונג, ה-Galaxy Tab S 10.1 ולאחריו (8%) ה-Xperia Z2 Tablet החסין למים.

הטרנד הלוהט: מחשוב לביש
באופן לא מפתיע, בחרתם במחשוב הלביש כטרנד השנה (30%) ואכן העולם הזה התפתח פלאים במהלך 2014. לשוק הגיעו שעונים חכמים, צמידי כושר, משקפים חכמים ועוד המון מוצרים שהושקו, ויש עוד הרבה שעומדים להגיע. במקום השני כטרנד לוהט בחרתם בעלייתם של המכשירים הסינים (26%) והמונח הישן-חדש צילומי הסלפי (19%).

חידוש השנה: Android 5
אם מדברים על מה שעשה לכם את השנה, זו כנראה תהיה מערכת האנדרואיד בגרסה 5 Lollipop, שנבחרה אצלנו למקום הראשון עם 39% מהקולות. לאחריה ובהפרש ניכר (16%) אלו המכשירים המודולרים שהוצגו השנה ויגיעו בשנה הבאה, ומערכת המחשוב למוצרים לבישים של גוגל (14%).

הפלופ של השנה: iPhone 6
החגיגות סביב השקת מכשירי ה-iPhone 6 החדשים מביאות גם דברים אחרים מהמצופה, בטח לא מה שאפל חשבה עליו וגם אתם כשבחרתם את ההתעקמות של ה-iPhone 6 כפלופ השנה עם 47% מהקולות. במקום השני (21%) נמצא טלפון ה-Fire Phone של אמזון (Amazon) שאולי נחשב לאחד הכשלונות הגדולים של החברה ובמקום השלישי (14%) היא מערכת ההזמנות של ה-OnePlus One שהצליחה להרגיז רבים אשר לא הצליחו לרכוש לעצמם מכשיר.

קרא עוד:  מתעדכנים גם בטלגרם בכתבות האחרונות

הכי מדליק על היד: Moto 360
טרנד המחשוב הלביש היה השנה בולט במיוחד כשרוב החברות הציגו את מוצריהן לקהל הרחב. אתם בחרתם בשעון העגול Moto 360 של מוטורולה (Motorola) שצבר 40% מקולות הגולשים ולאחריו ובהפרש ניכר (14%) עומד השעון העגול השני LG Watch R. במקום השלישי זו סמסונג, שהשנה השיקה את מגוון המוצרים הגדול ביותר ומבניהם ה-Gear 2 זוכה ל-12% מהקולות.

2014 yearly summery results 2

קונסולת הגיימינג של השנה: PlayStation 4
שוב מצליחה סוני (Sony) לכבוש את עולם הגיימרים בישראל בשנה השנייה ברציפות. קונסולת ה-PlayStation 4 עדיין מובילה בבחירת הגולשים על פני ה-Xbox One של המתחרה מרדמונד עם 49% מהקולות לעומת 29% לזו של מיקרוסופט (Microsoft).

הכי חברתית: Whatsapp
למרות רכישתה על ידי פייסבוק ומספר המהלכים שעשתה החברה מאז, עדיין Whatsapp (וואטסאפ) נחשבת לאפליקציה החברתית החשובה והשימושית ביותר עבורכם (58%) כשלאחריה פייסבוק (28%) והרשת החברתית לתמונות אינסטגרם (10%).

משחק השנה: GTA V
שוב משחק ה-GTA V זוכה אצלנו למקום הראשון שנה שנייה ברציפות ונראה כי הוא האהוב ביותר בקרב גולשי האתר עם בחירה של 44%. לאחריו זה המשחק הנוסף בסדרת COD, ה-Call of duty: Advanced Warfare עם 15% מהגולשים ובין Fifa 15 ל-PES 2015 העדפתם את הראשון.