יאנדקס (Yandex) הכריזה כי היא משיקה בישראל את שירות המוזיקה שלה, Yandex Music, הזמין בדפדפן כמו גם באפליקציות למכשירי אנדרואיד ואייפון. ישראל היא המדינה הראשונה מחוץ לגוש ברית המועצות לשעבר שבו מושק השירות, לו כ-20 מיליון מנויים במדינות כמו רוסיה, ארמניה, קזחסטן ובלרוס.

הבחירה בישראל כמדינה הראשונה בשוק הגלובלי שבו תנסה יאנדקס לשווק את השירות נובעת מרמת התאמה טובה של הקהל, כך לפי אמיר ביקטימורוב, מנהל הפיתוח העסקי הבינלאומי של יאנדקס מיוזיק, שהתראיין למגזין TheMarker. ״אחת הסיבות להשקה בישראל היא שילוב של פוטנציאל שוק טוב. 20 אחוז מהישראלים הם דוברי רוסית, ויש בה הרבה אנשים שמחפשים שירות סטרימינג״. לפי אמיר, יאנדקס מעסיקה עורכת מוזיקלית בתל אביב שתאסוף פלייליסטים המיועדים באופן ייחודי לשוק המקומי. מאגר המוזיקה של יאנדקס כולל תכנים מכל העולם, לרבות יוצרים ישראלים כמו סטטיק ובן אל ועומר אדם – כ-40 מיליון שירים בסך הכך.

במהלך החודש הראשון להשקה, תציע יאנדקס את השירות במחיר שובר שוק: 9.90 שקלים לחודש, במחיר קבוע לכל החיים. לאחר תקופה זו יעלו דמי המנוי למצטרפים חדשים לסכום זהה לזה של המתחרים אפל מיוזיק (Apple Music) וספוטיפיי (Spotify) של 19.90 שקלים בחודש. בנוסף יוצע שירות חינמי הכולל האזנה לשירים ללא פרסומות, אולם לא ניתן יהיה לדלג על שיר יותר משש פעמים בשעה.

הרישום לשירות מתבצע דרך האתר.

קרא עוד:  נמאס לכם מההודעות הקופצות בדפדפן? גוגל ומוזילה עושים לזה סוף

https://www.youtube.com/watch?v=lz0wDFjqryM