שירות הזרמת המוזיקה Yandex Music זמין מזה שנה בישראל, והיום (יום ב') יאנדקס (Yandex) מרחיבה את הפעילות עם השקה של גרסה עברית מלאה ושיתופי פעולה מקומיים.

שירות Yandex Music מציע כיום קטלוג של מעל ל-50 מיליון שירים כולל תכנים מקומיים של אולפני המוזיקה מבית NMC, הד ארצי, קמע ועוד. בכדי לקלוע לטעם המקומי, מינתה החברה עורכים מוזיקליים אשר ירכיבו רשימות השמעה שונות לצד כאלה שנעזרות בלמידת מכונה, בכדי לרכז את השירים המושמעים ביותר בישראל.

באירוע ההשקה אלכנסדרה איבנובה, מנהלת את פעילות Yandex Music בישראל ציינה "אנו לומדים את הטעם הישראלי, כשאנו עובדים עם אולפנים ויוצרים מקומיים כדי לתמוך ולהציע תוכן מקומי".

Yandex Music יכלול גם יכולות שהפכו לחובה בכל שירות הזרמת מוזיקה כמו מצעדים מקומיים, 'תחנות רדיו' לפי ז'אנר או מצב רוח, רשימות השמעה הממליצות על שירים לפי טעם המשתמש ועוד. השירות מאפשר הפעלה קולית באמצעות העוזרת האישית Yandex AI Alice כמו גם זיהוי ואיתור שירים לפי מילות השיר.

Yandex Music כולל מנוי חינמי מוגבל הממומן מפרסומות או מנוי בתשלום ללא פרסומות. למנוי בתשלום מציע השירות גם האזנה למוזיקה במצב לא מקוון, ניגון באבחנה גבוהה ודילוג על שירים ללא הגבלה במחיר של 9.90 שקלים בחודש – חצי ממחיר המתחרים הפועלים בארץ – עם חודש ראשון ללא תשלום.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.