יאהו (Yahoo) מודה כי ב-2014 הצליחו האקרים לפרוץ למאגר הנתונים שלה. ההאקרים שמו ידיהם על פרטים של לא פחות מ-500 מיליון משתמשים. פרטים אלו כוללים שמות, כתובות דואר אלקטרוני, מספרי טלפון, תאריכי לידה וסיסמאות מוצפנות. בנוסף קיבלו ההאקרים גישה לשאלות האבטחה ולתשובות שלהן שנוצרו על ידי משתמשי האתר, מה שאומר שברשותם מידע שיכול לשמש אותם בפריצה של אתרים אחרים. מדובר בפריצת הסייבר הגדולה ביותר בעולם עד כה, לפחות מבין הידועות.

יחד עם זאת, ולמרבה הפלא, סיסמאות רגילות, פרטי כרטיסי אשראי ומספרי חשבונות בנק של משתמשי האתר לא נחשפו ולא נמצאו בסיכון. בהודעה ששלחה יאהו למשתמשיה, אותה גם פרסמה בדף הראשי של האתר, היא ביקשה מהמשתמשים להחליף את הסיסמה שלהם – אבל לא דרשה זאת, ככל הנראה בעקבות העובדה שהמידע הרגיש ביותר בכל זאת לא נחשף.

למרות שכאמור הפריצה התרחשה בשנת 2014, החברה גילתה אותה רק בחודש אוגוסט האחרון בזמן שחקרה דו"חות אבטחה של פריצה אחרת. חוקרים רשמיים מטעם ה-FBI טוענים כי מדובר בפריצה מקצועית שמומנה על ידי מדינה מסוימת, והיא מזכירה פריצות דומות שנערכו בחסות ממשלות רוסיה או סין. יאהו עצמה הודיעה כי היא עובדת עם רשויות החוק האמריקאיות כדי לגלות מי בדיוק אחראי, אם כי נכון לעכשיו לא נמצאו ראיות שתומכות בתאוריית המדינה.