יאהו החליטה לנקוט בצד משמעותי כנגד גולשים המשתמשים בחוסם פרסומות בשירות המיילים שלה, יאהו מייל (Yahoo mail). כעת, לחלק מהגולשים תוצג הודעה כאשר חוסם פרסומות מופעל: ״אין ביכולתנו להציג את יאהו מייל. אנא בטל את חוסם הפרסומות על מנת להמשיך להשתמש בשירות״, זאת ההודעה המוצגת באתר.

יאהו אמרה לאתר The Verge, כי מדובר בניסיון שבוצע עם מספר משתמשים קטן בארצות הברית בלבד ולעת עתה אין כוונה להרחיב את הניסוי. כמובן, שזה מעלה תהיות לגבי המשך הפעילות של גולשים עם חוסם פרסומות וייתכן כי בעתיד, הדרך היחידה שבה נוכל לבדוק אימייל ביאהו תהיה להשבית את חוסם הפרסומות. לא קשה להבין את החברה אשר מתפרנסת מפרסומות, וכאשר משתמש חוסם את אותם הפרסומות החברה אינו יכולה להרוויח, אך מצד שני המשתמשים טוענים כי הפרסומות באתרים הגדולים משתלטים על הדף באופן בלתי סביר.

בקרוב בישראל?

יאהו אינה החברה הראשונה שהחליטה להציג הודעות מהסוג הזה לבעלי חוסם פרסומות, וכל אחד יכול לנחש ולהבין שהיא גם לא תהיה האחרונה לעשות זאת. יותר ויותר אתרים רואים הפסדים משמעותיים בהכנסותיהם עקב חוסמי הפרסומות והם נוקטים צעדים קיצוניים כדי לגרום לגולש להסיר את החוסמים.

גם בארץ ניתן לראות אתרים כמו Ynet, הארץ ועוד המבקשים ממשתמשיהם לכבות את חוסם הפרסומות על מנת לצרוך את התוכן. מה יקרה בעתיד? האם חוסמי הפרסומות יגרמו לאתרים לבקש תשלום חודשי על התוכן שהם מציעים? האם יחוקק חוק בנושא? נשאר רק לחכות ולראות.