אמש  נפוצו ברשת שמועות רבות על אפשרות שענקית האינטרנט Yahoo  תרכוש  את שירות הזרמת הוידיאו Hulu. מידע נוסף התגלה היום אודות אותם מגעים בין החברות לשם רכישת השירות. נראה כי אם Yahoo תרכוש אתHulu  היא תשלם 600 עד 800 מיליון דולרים. סכום זה מסתמן בעקבות אופציות שונות לרכישה, כפי שהציעה Yahoo ל-Hulu , ואשר כוללות פרמטרים שונים להערכת השווי של Hulu, ובהם כמות התכנים שתישאר באתר והארכת הרישיונות של Hulu לשם החזקת התכנים.

שמועות אלו על רכישת Hulu מגיעות מיד לאחר הרכישה של Tumblr, פלטפורמת המיקרו בלוגים המפורסמת שנרכשה בסכום של 1.1 מיליארד דולר, וכמו כן רכישת קומץ של חברות סטארט-אפ קטנות במשק ביניהן נמנית גם פלטפורמת PlayerScale.

עם המנכ"לית שזה עתה מונתה, מריסה מאייר (Marissa Mayer), ניכר כי Yahoo עושה שינוי של 180 מעלות שבראשו עומדת מגמת רכישה ברורה של כלים ששמם הולך לפניהם בתחום השיתוף לצורך הצלת תאגיד הענק הגוסס. כשעוד ועוד חברות נכנסות לתחום הזרמת הסרטים והווידיאו ברשת האינטרנט נראה כי Yahoo בין חברות הענק הבודדות שנותרה עד כה מחוץ לתחום המהפכני, ועל כן רכישת Hulu על ידה מתפרשת כצעד הגיוני בהחלט על מנת להיכנס לתחום בצורה המיטבית.

מובילה בהזרמת וידאו בתשלום
כאמור, Hulu הוא אתר בעל שם עולמי בתחום הזרמת המדיה אשר יחד עם Netflix עומד בצמרת תחום הזרמת הסרטים והסדרות בארצות הברית ובעולם. לפני שנתיים הוצע השירות למכירה בסכום של כ-2 מיליארד דולרים, אך לא נמצאו לו רוכשים. Yahoo ניסתה בעבר לרכוש את YouTube והצעתה סורבה בגלל ההצעה הגבוהה יותר שנתנה Google לרכישה באותה העת. זו עוד סיבה טובה מדוע עתה מתכוונת Yahoo לנסות לשים את ידיה על שירות הזרמת וידאו, שיעמיד אותה בשורה הראשונה של חברות העוסקות בתחום.

קרא עוד:  חדש ב-Gmail: צירוף מיילים כקובץ להודעה

לדברי מקורות המקורבים למגעים בין החברות, ניכר כי הליך המשא ומתן בין Hulu לבין Yahoo עוסק בעיקר בשליטה בתכנים שיהיו באתר ובמחירם. יש לציין כי עד היום הצפייה במרבית התכנים היא בחינם. השאלה מהמגעים בין החברות היא האם Hulu שווה את  800 מיליון הדולרים?