אולי קצת קשה להאמין אבל אוקיטל (Oukitel), היצרנית הקטנה שמתמחה בדרך כלל בטלפונים שמציעים סוללות גדולות וזמן עבודה לצד תג מחיר נוח מאוד, לא השתמשה עד עצם היום הזה במערכות על שבב של קוואלקום (Qualcomm). אבל זה עומד להשתנות. החברה הציגה את Y5000 שיהיה מבוסס על Snapdragon 660, המעבד שהציעה יצרנית השבבים בשנה שעברה לראשונה למכשירי שוק הביניים, והוא מגיע עם 4/64 ו-6/128 גיגה-בייט זיכרון.

אבל זה לא החידוש היחידי, מבחינת נקודת המבט של אוקיטל, ב-Y5000. כפי שחשף האתר Notebook Italia, מדובר בטלפון הראשון של החברה בו משובצות מאחור ארבע מצלמות: מצלמה ראשית עם חיישן 48 מגה-פיקסל, מצלמת רוחב עם חיישן 8 מגה-פיקסל, ושתי מצלמות עם חיישני 2 מגה-פיקסל – האחת למדידת עומק תמונה והשנייה לצילומי תקריב. הסוללה יחסית בינונית במונחים של החברה ומציעה נפח עבודה של 4,000 מילי-אמפר/שעה.

מסך ה-LCD הוא בגודל של 6.53 אינץ' והוא מציע רזולוציית +FHD. מדובר בתצורה של מסך נקי עם שוליים יחסית דקים בעיצוב של 2.5D מודרני, כשהמצלמה הקדמית, עם חיישן 32 מגה-פיקסל, מסתתרת מתחת לחור שממוקם בצד השמאלי למעלה. יש חיבור USB-C להטענה וגם מחבר 3.5 מ"מ. מחיר עדיין אין אבל הוא אמור להגיע לשוק עוד לפני סוף השנה.