התרגלתם כבר ל-SD ו-xD, ואפילו CF? תתחילו להתרגל לשם של כרטיס זיכרון מבוסס זיכרון הבזק חדש שקיבל את השם XQD והוא מיועד, ככל הנראה, לשימוש ככרטיס זיכרון עבור המצלמות המתקדמות בקצה העליון של הסקאלה, קרי מצלמות DSLR, שרובן משתמשות כיום בכרטיסי Compact Flash.

אתמול CompactFlash Association הכריזה על תקן הזיכרון החדש באופן רשמי, ומדובר בזיכרון, שעל פי האיגוד הזה, מבוסס על תצורה של PCI Express, כך שהוא משאיר מקום לשיפור ביצועים עתידי בהתאם לשיפורים הצפויים בתקן ה-PCI Express. הכרטיס החדש יוצג לראשונה בפברואר הקרוב, ולטענת האיגוד הם זוכים לגיבוי של ניקון (Nikon) ושל קנון (Canon) מיצרניות המצלמות הדיגיטליות הגדולות בעולם. עדיין לא ברור מתי בדיוק הוא יגיע לשוק, אך הרישוי לחברות האיגוד יתחיל כבר בתחילת 2012.

הלוגו המייצג של XQDה-XQD יהיה בגודל של 38.5×29.8.x3.8 מ"מ, כך שהוא מעט גדול יותר מכרטיס SD. עם זאת באיגוד טוענים שהוא חסון ועמיד יותר לעומת כרטיסי SD. בנוסף, הוא אמור להכיל, לפחות זו המטרה, למהירות כתיבה של 125 מגה-בייט/לשנייה.

"פורמט ה-XQD יאפשר התפתחות נוספת של יישומי חומרה וצילום, וירחיב את אפשרויות כרטיסי הזיכרון הזמינות כיום למשתמשי CompactFlash כמו צלמים מקצועיים לדוגמה, אמר שיגטו קנדה מקנון, שמשמש כיו"ר האיגוד, עם ההכרזה על התקן החדש.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.