סוני (Sony) צפויה להכריז בתערוכת הסלולר של ברצלונה (MWC) בסוף החודש הבא על מכשיר הדגל החדש שלה, יורשו של ה-Xperia 1. סרטון וידאו שהודלף לרשת חושף כבר עתה את המראה של Xperia 1.1 וחלק מתכונותיו. נראה שעיקר השדרוג מתבטא במסך מעט גדול יותר, 6.6 אינץ', ביחס 21:9 ובשוליים דקיקות במיוחד. גם המסגרת העליונה והתחתונה צומצמה באופן משמעותי, אך עדיין מספיקה לצמד רמקולים סטראופוניים.

המצלמה הקדמית מציעה עדשה בודדת באבחנה של 8 מגה-פיקסל, בעוד שמאחור יש שלוש מצלמות שמפרטן המדויק טרם נחשף. החומרה צפויה לכלול את המעבד Snapdragon 865 של קוואלקום (Qualcomm), עם לפחות 8 גיגה-בייט זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט לאחסון קבצים. כמו כן, צפוי המכשיר להתהדר בחיבור דור חמישי כברירת מחדל.

שינוי נוסף שנראה מינורי – אך עשוי להיות דווקא החשוב ביותר עבור חלק לא מבוטל מהמשתמשים – הוא שובו של חיבור האוזניות הסטנדרטי בגודל 3.5 מ"מ שנעלם ממכשירי סוני ב-2018, אך כעת נראה שהוא צפוי לחזור בעקבות דרישת הקהל. חיבור האוזניות נמצא בצידו העליון של המכשיר, כאשר בצידו התחתון חיבור USB-C לטעינה מהירה, ובצידו כפתור הפעלה המשמש גם כסורק טביעות אצבע, וכפתור נוסף וייעודי להפעלת המצלמה וצילום מהיר.

יש לציין שלפי הערכות שונות שם הטלפון יהיה דווקא Xperia 5 Plus.