לעתים נראה כי היצרניות השונות מתחרות ביניהן על פרמטרים שונים ומשונים שמתייחסים בעיקר לעד כמה ניתן לצמק את ממדיו של המכשיר. מספר ימים לאחר הכרזה על הטלפון החכם הדק בעולם, אנחנו שומעים על מכשיר חדש שמתיימר להיות המכשיר הקל ביותר בעולם.

Xolo הכריזה על מכשיר דגל חדש בשם Q900s Plus, שהוא למעשה דור המשך למכשיר ה-Q900s, שנחשב להצלחה מבחינת מכירות של החברה, שמשקלו 100 גרם בלבד.

מכשיר זה מוגדר כמכשיר שוק ביניים, והתצורה שלו בהתאם: מלבד מסך ה-IPS בגודל 4.7 אינץ' באיכות HD, פועם בלבו של המכשיר מעבד מרובע ליבות, ה-Snapdragon 200 מבית קוואלקום (Qualcomm) במהירות 1.2 ג'יגה-הרץ ועם השבב הגרפי Adreno 302. זיכרון העבודה הוא בנפח 1 ג'יגה-בייט וזיכרון האחסון הפנימי של המכשיר הוא 8 ג'יגה בלבד, שניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון סטנדרטי עד לנפח של 32 ג'יגה-בייט נוספי. הסוללה בקיבולת של 1800 מילי-אמפר בלבד ומצלמה אחורית דרכה ניתן להפיק תמונות ברזולוציית 8 מגה-פיקסל. כמו מרבית המכשירים לשוק הבינוני ומטה, גם המכשיר המדובר מצויד בכרטיס סים כפול ומריץ, מטבע הדברים, את מערכת ההפעלה אנדרואיד 4.4 KitKat.

מדובר בהכרזה די מוזרה בהתחשב בעובדה שגם הדגם הקודם אותו שחררה החברה לפני קרוב לשנה שקל אף הוא 100 גרם בלבד. ייתכן, כך מצפה החברה, שעל-ידי מספר גימיקים תצליח להכפיל את מכירותיו של המכשיר המדובר. טרם נמסר יעד להשקתו, אך הוא צפוי לעלות כ-133 דולרים, לפי אתר החברה.

קרא עוד:  וואן פלוס בחשיפת פרטים ראשונה של OnePlus 7

כתב: דניס וילנצ׳יק