שירות סנכרון הסימניות המפורסם סוגר את שעריו, כך הודיע היום מייסד השירות, טוד אגולניק,  על הפסקת השירות החל מחודש ינואר 2011. למי שאינו מכיר, Xmarks הוא שירות של סנכרון סימניות וססמאות בין דפדפנים ומאפשר למשתמשים לעבור בין מחשבים ולהישאר עם אותם המועדפים. השירות הגיע באמצעות תוסף מיוחד אשר מותקן על הדפדפן ומאפשר לסנכרן נתונים בין דפדפנים שונים כמו כרום, פיירפוקס, ספארי וכמובן אינטרנט אקספלורר. בתחילת הדרך הציע השירות סנכרון סימניות עבור פיירפוקס בלבד, אך עם הזמן התרחב השירות גם לדפדפנים אחרים ואף השיק לפני כמה  חודשים תוסף עבור דפדפנים ניידים לסמארטפונים.

טוד אגולניק, מייסד השירות, כתב בבלוג החברה שהשירות הופסק כתוצאה מבעיות כלכליות שאליהם נקלעה החברה, וכי המשקיע שעמו היו אמורים לחתום על עסקה, החליט לסגת ברגע האחרון. Xmarks היה כמובן תוסף שירות חינמי, ובהעדר מודל עסקי ברור, אומר טוד, "הכסף נגמר מהר מאד ולא הייתה אפשרות לשלם שכר למפתחים ולשירותי האחסון". עוד הוא מוסיף, כי העובדה שכעת מתחרים גדולים כמו גוגל ,פיירפוקס, ואינטרנט אקספלורר מציעים שירותים דומים אשר מובנים בתוך הדפדפן עצמו, הובילה גם היא להפסקת השירות וחוסר רצון של משקיעים ואנשים פרטיים לשלם כסף עבור משהו שהם יכולים לקבל בחינם.

היום בעידן גוגל אנחנו מצפים לקבל כמעט הכל בחינם ובכך יצרה תקדים בכך שנתנה, וממשיכה לתת, שירותים רבים ומתוחכמים בחינם וללא עלות וכמעט שלא ניתן להתחרות אתה באותו מגרש, ומי שמנסה – משלם את המחיר