חברת שיואמי (Xiaomi) הסינית מאיימת לשבור את שוק הטלוויזיות החכמות, בעזרת מוצר חדש בעל תג מחיר מפתה במיוחד – 322 דולר בלבד. הטלוויזיה החדשה ממשיכה את הדגם הקודם שהושק לפני שנה, ונושאת את השם: Mi TV 2.

מסך הטלויזיה בגודל 40 אינץ', מסוג SDP X-GEN LED תוצרת שארפ, המציע יחס ניגודיות של 5000:1 ברזולוצית HD מלאה (1080p). הטלוויזיה החכמה פועלת על ידי מערכת על-שבב MStar 6A908, אשר מכילה מעבד Cortex-A9 ומאיץ גרפי Mali 450 M4, זיכרון פנימי בנפח של 1.5 ג'יגה-בייט ונפח אחסון של 8 ג'יגה-בייט. כמו כן מגיעה הטלוויזיה עם מערכת סאונד היקפית של Dolby MS12 ומקודד H.265 10-bit התומך במגוון רחב של פורמטים, בניהם FLV, MKV, MOV, MP4 ו- AVI.

מערכת ההפעלה שמותקנת על הטלויזיה הינה אנדרואיד עם ממשק המשתמש של החברה, MIUI UI, כך שכל מי שבבעלותו מכשיר של Xiaomi ירגיש מיד בבית. מערכת האנדרואיד מגיעה כאן בגרסא 4.4, אם כי העבודה על הבאת אנדרואיד 5 לטלויזיה כבר החלה.

כיאה ל-Xiaomi, במחיר של ה-Mi TV 2, שעומד על 322 דולרים (מוערך לפי המטבע המקומי, בהמרה מיאן לדולרים), קצת קשה להתחרות. הטלויזיה תושק בלעדית באתר החברה לשוק הסיני בלבד, ונכון לרגע זה אין כוונה להוציאה אל מחוץ לגבולות סין, אם כי השמועות טוענות שייתכן ונראה אותה בקרוב במדינות נוספות במזרח.