שאומי (Xiaomi) שחררה מוצר חדש לשוק הבית החכם: Xiaomi Zero AI. מדובר בפעמון חכם המסוגל לזהות מי עומד מעבר לדלת ולהתריע מראש על אנשים המתקרבים לבית.

ה-Zero AI Intelegent Doorbell הוא פעמון המשולב עם מצלמה אותו מתקינים סמוך לדלת וכוללת כפתור לצלצול. ברגע שמישהו חולף לפניו ממרחק 3 מטרים המצלמה מתחילה לצלם ובמקביל הפעמון שולח התראה למכשיר הטלפון של המשתמש.

Image result for Xiaomi Zero AI

בהתבסס על טכנולוגיית בינה מלאכותית של שאומי, Zero AI מסוגל לזהות מי עומד מולו – אם זה חבר משפחה או איש זר ובהתאם לכך נשלחת ההתראה והתמונה ישירות לטלפון. במידה ונמצאים מחוץ לבית אפשר לשוחח עם מי שמחוץ לדלת באמצעות הרמקול והמיקרופון המובנים ולצפות במתרחש דרך המצלמה.

מחשש מזרים, אפשר להפעיל "מצב ילדים" בו הפעמון הופך לאינטרקום ומשנה את הקול הבוקע ממנו. כך אם ילדה נשארה בבית לבדה, היא יכולה להפעיל מצב זה דרך האפליקציה בטלפון ולשנות את קולה לקול של גבר.

Xiaomi AI Face Identification 720P IR Night Vision Video Doorbell Set Motion Detection SMS Push Intercom Free Cloud Storage- White

Zero AI מגיע כסט עם רמקול המיועד להשמיע את צלצול הפעמון ולשמש גם כאינטרקום באופן אלחוטי עד למרחק 50 מטרים. ניתן לחבר מספר רמקולים נוספים ולפזרם ברחבי הבית ואלה יפעלו גם כאינטרקום בין חדרים. המצלמה והרמקול פועלים על סוללות נטענות המספקות לכ-6 חודשי שימוש.

מחירו של Zero AI הוא 59.99 דולרים, שהם כ-230 שקלים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.