חברת Xiaoyi (שִיוהֶיי), המזוהה יותר בסימון Yi, ומתמחה בעיקר בתחום הצילום השיקה היום באמצעות חברת באג שני מוצרי צילום; הראשון, מצלמת אקסטרים Yi action camera המהווה תחליף למצלמות ה GoPro היקרות. ומצלמת אבטחה ביתית Yi Smart Camera. הסיפור הגדול בכל ההשקה הוא המחיר הנמוך; 279 שקלים למצלמת האבטחה ו-399 שקלים למצלמת האקסטרים. חברת Xiaoyi נוסדה בשנת 2014 היא חברת בת של המותג המוכר Xiaomi, אשר מחזיקה בישראל מרכז פיתוח בעיר רחובות הכולל 11 עובדים.

מצלמת אקסטרים Yi Action Camera

Xiaomi-Yi-2נראה כי Yi לא הרחיקה לכת בכל הנוגע לעיצוב ויכולות המצלמה, ו-'השאילה' את מאפיינים אלו ממצלמת ה-Go Pro המקורית. המראה הכללי נראה זהה לחלוטין, ופרט לכפתורים או מיקום החיבורים, אין כמעט הבדל בעיצוב. המצלמת, שכבר סקרנו בעבר, בעלת חיישן Exmor R תוצרת סוני המאפשר צילום תמונות סטילס ברזולוציה של 16MP וכן צילום וידאו באיכות Full HD 1080p. המצלמה מצוידת בעדשה רחבה המסוגלת לצלם 155 מעלות, היא אומנם לא רחבת כמו זו המצויה בגו פרו , אך בהחלט יכולה לתת פייט. למצלמה סוללה המספקת  95 דקות צילום לטעינת אחת וכן קישוריות  Wi-Fi ו-Bluetooth המאפשרות שליטה במצלמה באמצעות אפליקציה ייעודית.

המצלמה קטנה ומדליקה, ללא צג חיווי אך מגיעה עם נורית גדולה סביב כפתור ההדלקה. בגב המצלמה יש דלת קטנה לסוללה לצד כיסוי נוסף המחביא כניסת microSD לכרטיס הזיכרון, microUSB לטעינה ויציאת HDMI, אבל גולת הכותרת של ה-Yi לעומת ה-GoPro, הוא שניתן לחברה ישירות לחצובה סטנדרטית ללא צורך במתאמים. כזכור, ל-GoPro יש חיבור מיוחד שאמנם מבטיח עמידות גבוהה יותר אך גם דורש אביזרים מתאימים, כך שהחיבור המצוי בכל מקום נוח מאוד לשימוש.

קרא עוד:  ירידת מחיר: Mi Note 10 עם חיישן 108 מגה-פיקסל ב-439.99 דולרים

מצלמת אבטחה ביתית Yi Smart Camera

מצלמת האבטחה היא המעניינת מבין השתיים. היא בעלת עדשה רחבה של 110 מעלות המאפשרת צילום אין סופי עם גיבוי בעזרת חיבור לשרת מאובטח המאחסן 7 ימי צילום ללא שום עלות נוספת מצד המשתמש או אפשרות לגיבוי על גבי כרטיס זיכרון מסוג microSD עד לנפח 32GB. בנוסף למצלמה יכולת צילום וידאו באיכות HD עם אפשרות לצילום אינפרא אדום בחושך מוחלט, אפשרות לקבל התראות כאשר המצלמה מזהה תזוזה ואף מאפשרת לשמוע ולדבר עם כל מי שבסביבתה בעזרת מיקרופון ורמקול מובנים . אחד היתרונות המשמעותי  במצלמת האבטחה הוא החיבור הפשוט והמהיר לטלפון הנייד בעזרת קוד QR מבלי שימוש במחשב המאפשר גם צפייה בכל הנעשה במצלמה או המצלמות המחוברות לטלפון ואף ניתן לשתף את התצוגה עם מכשיר אחר בעל אפליקציה.

שני המוצרים זמינים כבר כעת לרכישה דרך רשת חנויות באג.