המילטון, היבואנית הרשמית של שאומי (Xiaomi) בישראל, תפתח במאי הקרוב חנות קונספט של המותג. החנות תפתח בתל אביב והיא תמכור מגוון מוצרי החברה ולא רק טלפונים ניידים. בהמילטון אף מתכוונים להמשיך ולפתוח חנויות נוספות מעבר לחנות הקונספט. בנוסף, תאפשר החברה לרכוש את המוצרים גם דרך אתר מקומי. עם זת לא סופקו פרטים אודות מיקום החנות ומחירי המוצרים.

מגוון המוצרים שימכר בחנות יכלול בין היתר מחשבים ניידים, מצלמות לרכב ולבית, קורקינט חשמלי, רמקולים, שואבים רובוטיים, מנורות ונורות חכמות, תיקים, משקפי VR, ראוטרים, מקרן לייזר וטלוויזיות. בהמילטון מציינים כי בשלב הראשון החברה תביא טלוויזיות לא חכמות בלבד, אך תצרף לערכה שלהן את Mi Box. הסיבה היא, לטענת החברה, המורכבות הנדרשת להתאמת מערכת ההפעלה לשוק המקומי.

"המהלך לפתיחת חנות קונספט הוא חלק מהחזון של שאומי ועל מנת לשמור על סימן ההיכר של שאומי – מכשיר איכותי לצד מחיר נגיש לכולם, וזה אומר שחלק מהמוצרים יימכרו ישירות ללקוחות ללא חנויות מתווכות. על מנת לתמוך בכל המוצרים, הקימה החברה מעבדה טכנית ייעודית לכלל המוצרים על מנת לתת מענה איכותי ומהיר לתקלות", אמר אבי קורנפלד, מנהל מותג שאומי בהמילטון.

בשלב הראשון החנות לא תמכור את מוצרי הבית החכם של החברה. "הם עדיין לא מוכנים עבור השוק הבינלאומי ויש עוד מעט עבודה על מנת שנוכל להביא אותם לארץ", אמר אייל אהרוני, מנהל שיווק בהמילטון.