ליצרנית המכשירים החכמים יש מעתה גם רחפן: שאומי (Xiaomi) חשפה היום בסין את Mi Drone, רחפן מתקדם עם מספר רב של יכולות שלא היה מבייש את היצרניות הגדולות בתחום.

הרחפן נראה דומה מאוד לדגמים של DJI, עם ארבע כנפיים שלכל כנף מדף (quadcopter) ובחלק התחתון ישנה מצלמה המסתובבת על ציר בסיבוב 360 מעלות והתצוגה עם הרחפן מתבצע דרך הטלפון החכם בהזרמה למסך הנייד את המתרחש בזמן אמת.

השליטה ברחפן היא דרך בקר השליטה, הכולל לחצנים אנלוגיים ותוספת של מתקן ייעודי עליו מונח הטלפון החכם. המצלמה תומכת בצילום וידאו של 1080p או 4K  בהתאם לדגם והסוללה בעלת הספק של 5,100 מיליאמפר/שעה. שאומי גם שמה דגם על שירות ולדבריה, ישנם חלקים שונים ברחפן שניתן בקלות להחליף על ידי המשתמש כמו מודול המצלמה, להבי המדחף (rotors) ועוד.

המפרט לא נחשף במלואו, אך המחיר כן: דגם Mi Drone התומך בצילום של 1080p יוצע במחיר של 2,500 יואן, שהם כ-380 דולר ודגם עם מצלמת 4K יימכר ב-3,000 יואן, כ-460 דולר, שזה לא הרבה ביחס למה שהוא מציע.

Xiaomi-Mi-Drone remote

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.