נעליים חכמות של שאומי

חברת שאומי (Xiaomi) הסינית נכנסת חזק לתחום המחשוב הלביש: החברה חשפה נעליים חכמות שפיתחה בשיתוף פעולה עם חברת אינטל (Intel), אשר ייקראו בשם המאוד ארוך "90Minutes Ultra Smart Sportswear".

הנעליים, שמיועדות בעיקר עבור ספורטאים ואתלטיים מקצועיים, מכילות את שבב ה-Curie של אינטל – שבב בגודל של כפתור אשר מסוגל להתחקות אחר תנועה, לספור צעדים ולזהות שריפת קלוריות – ולאחסן את כל המידע הזה בתוכו. באמצעותו מסוגלות לזהות הנעליים מהי הפעילות הופנית שמבצע המשתמש (הליכה, ריצה ואפילו טיפוס), ובסוף כל יום לדווח לו על המרחק שעשה, מספר הצעדים שצעד וכמות הקלוריות ששרף בזמן הפעולה ישירות לאפליקציה שבטלפון.

הנעליים מופעלות עלי ידי סוללה ומסוגלת להחזיק עד 60 ימים ללא טעינה, ובנוסף מכילות מאפיינים נוספים כמו כריות אוויר, עיצוב מיוחד למניעת החלקה, סוליות בעלות קשת שתומכות בכף הרגל וחומרים אנטיבקטריאלים. הן יגיעו בארבעה צבעים – כחול ושחור לגברים, ורוד ושחור לנשים ועוד צבע אחד נוסף במהדורה מיוחדת של כחול זוהר בחושך לטובת אצנים. מחירם יעמוד על כ-44 דולר בלבד, והן יהיו זמינות לרכישה החל מה-15 באפריל בגבולות סין ובאתרי המכירה.