שאומי (Xiaomi) חשפה באופן רשמי את הטלפון הבא שהיא מתכוונת להשיק. מדובר ב-Mi 6X עליו היא תכריז באירוע, עליו כבר הודיעה בנפרד, שייערך ב-25 באפריל באוניברסיטת ווהאן. החשיפה באה בדמות טיזר עם דוגמן הבית הקבוע של החברה, ולפי הפרסום אפשר להבין שגם בטלפון הביניים הזה, שהוא למעשה באופן מסורתי הנמוך ביותר בכל סדרת Mi חדשה, יציע יכולות של בינה מלאכותית – ולא צריך להיות חוזה כדי לדעת שזה בעיקר יבוא לידי ביטוי בצילום.

כהרגלה בקודש של שאומי המחליף של ה-Mi 5X אינו מציע קפיצת דרך נחשונית אלא התקדמות בהיבטים מסוימים. השינוי המרכזי הוא בהחלט בכל מה שקשור למצלמות של המכשיר. Mi 6X, על הנייר, אמור להציע חוויית צילום טובה בהרבה מזו של קודמו עם מצלמה אחורית ראשית המבוססת על חיישן IMX486 של סוני (Sony) בגודל של 20 מגה-פיקסל ועם מפתח f/2.0 וזאת לעומת חיישן בגודל 12 מגה-פיקסל עם מפתח f/2.2 בדור הקודם. מצלמת העזר מאחור תהיה בגודל של 8 מגה-פיקסל עם מפתח f/1.8. מקדימה תהיה מצלמה עם חיישן שזהה בגודלו ובמפתח שלו למצלמה הראשית שמאחור.

תצורה קצת יותר בינונית

המסך, כמנהג השעה, יוגדל ל-5.99 אינץ' ברזולוציית FHD וביחס היבט של 18:9, אבל מבחינת תצורה טכנית השדרוג יהיה צנוע מאוד. את ה-Snapdragon 625 יחליף Snapdragon 626 עם מהירות מעט גבוהה יותר של 2.2 לעומת 2.0 גיגה-הרץ, ולצד 4 גיגה-בייט של זיכרון עבודה יוצע הפעם המכשיר רק עם 32 גיגה-בייט זיכרון אחסון מובנה. גרסת הזיכרון השניה של המכשיר תהיה הפעם 6 גיגה-בייט זיכרון עבודה עם 64/128 גיגה-בייט זיכרון אחסון.

קרא עוד:  בלי טובות: HarmonyOS של וואווי תתחרה בגוגל, מיקרוסופט ואפל

כמו במכשירים אחרים, הסוללה הפעם תהיה קטנה יותר והיא תגיע עם נפח עבודה של 2,910 מילי-אמפר/שעה במקום 3,080 מילי-אמפר/שעה ב-5X. מערכת ההפעלה כבר תהיה מעודכנת לאנדרואיד 8.1 שמעליה MIUI 9.5. המחיר אמור להיות זהה לזה של ה-Mi 5X עם השקתו, והוא יהיה כ-239 דולרים.

ורק להזכיר: כמו בשנה שעברה, אז לאחר זמן מה השיקה שאומי את ה-Mi 5X מחדש אבל כמכשיר אנדרואיד נקי, גם הפעם כנראה ישמש ה-Mi 6X כבסיס לדור הבא של מכשירי האנדרואיד הנקי של שאומי, Mi A2 – למרות שעדיין אין אישור שהחברה אכן מתכוונת להשיק מכשיר כזה גם השנה.