שאומי (Xiaomi) עדיין טרם הכריזה באופן רשמי על מכשיר מתקפל מתוצרתה, אך היא מוסיפה לפזר רמזים לגבי עיצובו ואופן תפקודו של הדגם המסתורי. סרטון שעלה לעמוד הרשמי של החברה ברשת החברתית הסינית וויבו (Weibo) חושף את המכשיר המתקפל בפעולה, תחילה במצבו הפתוח, ולאחר מכן מקופל על מעין כוס נייר.

עיצובו של המכשיר זהה לדגם האבטיפוס שאותו חשפה החברה כבר לפני מספר חודשים, ושונה מהדגמים שראינו עד עתה הן מסמסונג (Samsung) והן מהיצרנית וואווי (Huawei). במקרה של שאומי, המסך מתקפל לשלושה חלקים לא שווים, כאשר החלק המרכזי עבה יותר ונותר שמיש בזמן ששני החלקים האחרים מקופלים מאחוריו.

קשה להבין מהסרטון היכן בדיוק מתכוונת שאומי למקם את מערך המצלמות של המכשיר, שכן לא ניתן לראות אף עדשה וחלקו האחורי של הדגם לא נחשף כלל. מאחר וזו הפעם השנייה בה בוחרת שאומי להציג מכשיר מתקפל בעל עיצוב זהה, מתחזקת ההנחה שאכן כך יראה גם הדגם הסופי, אולם נכון להיום עדיין לא ברור מתי בדיוק מתכוונת שאומי להכריז עליו רשמית. גם מחירו של המכשיר טרם נחשף, אם כי לפי ההערכות צפויה החברה לתמחר אותו בכ-1000 דולרים – יקר יחסית לטלפון חכם, אך זול משמעותית מהדגמים המתקפלים של המתחרים.