פוקופון F1

מותג המכשירים הזולים פוקפון (Pocophone) עומד לחזור בקרוב – והפעם כחברה עצמאית: שאומי (Xiaomi) הכריזה בסוף השבוע כי החליטה להפוך אותו לחברה נפרדת.

מאנו קומאר ג'אין, סגן נשיא שיאומי בהודו, הודיע בטוויטר: "אני נרגש לשתף: Poco יהיה מעתה מותג עצמאי! מה שהתחיל כמותג-משנה בתוך שיאומי, גדל וקיבל זהות משלו. Poco F1 הצליח מאוד. אנו מרגישים שזהו הזמן הנכון עתה לאפשר ל-Poco לפעול בכוחות עצמה".

אתר TechCrunch ניסה לקבל מהחברה פרטים אודות המהלך, כמו מבנה החברה החדשה, אילו שינויים יהיו בפעילותה לאחר ההפרדה משיאומי ומאילו הטבות תיהנה במסגרת הקשר עם חברת-האם. עם זאת, בשיאומי לא הסכימו לומר דבר מלבד לאשר את ההכרזה הכללית.

כזכור, מותג Pocophone החל את דרכו ב-2018, עם השקת טלפון המשחקים Pocophone F1, שסיפק ביצועים עוצמתיים במחיר נמוך. בשנה שעברה הודלפו פרטים על מכשיר שני תחת המותג, אך הוא לא הושק. לאחרונה הבטיחו שני בכירים בשיאומי כי ב-2020 יחזור המותג – ועתה נראה כי ההבטחה הזו לא היתה לשוא.

שיאומי אינה יצרנית הסלולר הראשונה הפותחת חברת-בת ייעודית לשוק מסוים. OnePlus ו-RealMe החלו את דרכן כחלק מ-Oppo; ואילו Honor היא הניסיון של וואווי (Huawei) לשווק את עצמה לצעירים, במיוחד במדינות המערב שבהן שמו של המותג הסיני המוכר מעורר חששות.