שיאומי (Xiaomi) קיבלה לאחרונה את אישורו של משרד התקשורת הסיני להשקתו של מכשיר ה-Black Shark 3, דגם נוסף בסדרת מכשירי הגיימינג של החברה. מסמכי הרישום הפומביים חושפים מספר פרטים מסקרנים על המכשיר, בהם העובדה כי יתמוך בחיבור סלולרי מהדור החמישי (5G), לצד תמיכה בחיבורי דור שני, שלישי ורביעי לרשתות GSM ו-LTE.

בנוסף, עשוי ה-Black Shark 3 להיות, לפחות באחת מגרסאותיו, מכשיר הטלפון החכם הראשון בשוק שיגיע עם זיכרון פנימי (RAM) בנפח של לא פחות מ-16 גיגה-בייט. במסמכים הרשמיים לא מופיעים פרטים נוספים על חומרת המכשיר, אך לפי דיווחים קודמים בנושא צפוי המכשיר להגיע עם מעבד ה-Snapdragon 865 של קוואלקום (Qualcomm), וכמובן עם מסך התומך בקצב רענון מהיר במיוחד לצורך תצוגת גיימינג מרהיבה.

פרט אחד המעיב על החגיגה הוא העדרו של תאריך יציאה רשמי. מאחר ובשאומי טרם מוכנים להתחייב על המועד בו יגיע ה-Black Shark 3 לחנויות, ייתכן שעד שיגיע אחד היצרנים האחרים יספיק לעקוב אותו להיות הראשון שיתייצב על המדפים עם נפח זיכרון גדול במיוחד. אם להסתמך על השמועות, חשיפתו הרשמית של המכשיר תתרחש בחודש הבא, אולם מועד ההשקה יהיה רק מאוחר יותר – במהלך המחצית הראשונה של שנת 2020.