זה מה שנקרא השקה מוצלחת: לקראת סוף בשבוע שעבר כתבנו על כך שחברת שאומי (Xiaomi) הסינית השיקה פאבלט חדש בשם Redmi Note 2, ומתברר שלקוחותיה חיכו לו במיוחד וזינקו על המציאה.

החברה, שערכה אירוע מכירה חד פעמי ב-16 באוגוסט, מדווחת על כך שתוך 12 שעות בלבד היא מכרה יותר מ-800 אלף מכשירים. אירועי המכירות הללו פופלולרים במיוחד בסין, אך נדיר שחברה מסוגלת לספק יותר מ-100 אלף מכשירים במכירה אחת. כך ששאומי, ככל הנראה, הגדילה מאוד את יכולות האספקה שלה.

ה-Redmi Note 2 הוא ממשיכו של הדור הקודם בעל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציית FHD יחד עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון עבודה, קישוריות דור רביעי, חריץ סים כפול, מצלמת 13 מגה-פיקסל אחורית עם יכולת זיהוי פנים ומהירות מקוד של עשירית השנייה, מצלמת 5 מגה פיקסל קדמית וסוללת 3,020 מילי-אמפר/שעה. בנוסף המכשיר מבוסס על מערכת על שבב MT6795 Helio X10 החדשה של מדיה-טק (MediaTek) שמכילה 8 ליבות Cortex A53 בתדר מקסימלי של 2.2 ג'יגה-הרץ, ואת השבב גרפי PowerVR G6200. המכשיר ייצא לשוק ב-24 באוגוסט, אז גם ייערך בסין אירוע מכירה חד פעמי נוסף.

מעבר לכך, ב-19 באוגוסט תערוך שאומי אירועי השקה נוסף לגירסה הגלובלית של ממשק ה-MIUI 7, אז גם ייתכן ותודיע על גירסה בינלאומית ל-Note 2, שייתכן ותגיע עם מערכת על-שבב של Snapdragon כתוצאה מענייני רישוי.