שאומי (Xiaomi) ממשיכה עם להציג מוצרים שיהפכו כל בית לחכם יותר, כאשר היא משיקה את Mijia YEELOCK- מנעול חכם אשר מאפשר להחליף את המפתח בפתרון אלקטרוני באמצעות הטלפון.

ה-Mijia YEELOCK מגיע בשני חלקים- האחד הוא גוף המנעול והשני הוא לשונית הנעילה. בעזרת ערכת ההרכבה שמגיעה באריזה, ניתן להתקין בקלות בכל שידה, ארון או מדף ומקומות אותם מעוניינים להרחיק מפני פולשים וילדים. את ההרכבה ניתן לבצע בקלות וללא הצורך בקדיחת חורים, וזאת על ידי סרט הדבקה דו-צדדי.

Mijia YEELOCK של שאומי עשוי מפלסטיק ומפוליקרבונט (Polycarbonate), והוא ניתן לשליטה דרך מכשירי iOS ו-אנדרואיד (Android) בעזרת אפליקציה ייעודית שתפעולה פשוט ונעשה באנגלית. את השליטה במנעול ניתן לבצע ממרחק של עד 10 מטרים, והפתיחה וכמו גם הנעילה מתבצעות בתוך כשנייה מרגע הלחיצה בטלפון החכם.

המנעול החכם מופעל באמצעות זוג סוללות AAA ונשלט על ידי קישוריות בלוטות' (Bluetooth) בגרסת 4.0. שאומי מוסיפה כי המכשיר הינו חסכוני בסוללה, ובמקרה בו הסוללה מתקרבת לקיצה, ניתן יהיה להגדיר כי המנעול ייפתח באופן אוטומטי. עוד ניתן גם להעניק גישה לפתיחת המנעול בעבור מי שזקוק לכך גם אם אין ברשותם גישה לחשבון.

מחירו של מנעול YEELOCK הוא 24.99 דולרים, שהם כ-94 שקלים.